En hızlı station

İspanyol ateşi, station karoserli, 280 HP’lik Leon ST Cupra ile devam ediyor. ST Cupra, Nürnburgtring Pisti’nde elde ettiği tur zamanıyla en hızlı station unvanını elde etti.

Auto Show - - GÜNCEL SEAT LEON ST CUPRA -

Seat, Leon altyapısı üzerinden elde ettiği başarıyı yeni versiyonlarla devam ettirmekte kararlı. Modelin, en güçlü motorla donatılmış versiyonu Cupra 280, geçtiğimiz aylarda Station wagon şasesi ile tanıtılmıştı. 2.0 lt hacimli, çift turbolu motorun sağladığı 280 beygirlik gücü ile adrenalin sever aile babalarının dikkatlerini üzerine toplamıştı. Ve son olarak Seat Leon ST Cupra 280, dünyanın en zorlu pistlerinden biri olarak görülen Nürburgring'de 7.58.12 dakikalık tur zamanı ile, en hızlı stationwagon olma unvanını kazandı.

Standart bir önden çekişli aktarma sistemine ve manuel şanzımana sahip bir stationwagonun bu rekoru kırması üzerine, Seat marka temsilcisi Jor- di Gene şu açıklamada bulundu; “Bu araçla böylesine bir süre kaydetmek inanılmaz”.

Kendinden hacim ve güç olarak çok daha büyük olan ve 4 çeker aktarmaya sahip olan Audi RS6 Avant modelinin, aynı pisti 8 dakika 5 saniyede tamamladığını göz önünde bulundurursak, Seat'a Leon ST modeline, başarısının hakkını teslim etmemiz gerekir. VAQ özellikli diferansiyel ve 6 ileri manuel şanzıman, önden çekerli bu aracın en zorlu durumlarla bile başa çıkabilmesini ve iyi bir tur zamanı kaydetmesini sağlamış.

Seat Leon ST Cupra 280, önümüzdeki günlerde “black” performans paketi ile Avrupa pazarına sunulacak. Bu pakette dinamik gri, 19 inçlik jantlar, Brembo yarış fren sistemi ve gövde renginde yan marşpiyeler yer alıyor.

Seat Leon ST, en hızlı aile otomobillerinden biri.

ST Cupra Nürnburgring’de 7.58.12 dakikalık tur

zamanı yaptı.

Cupra’nın kalbi 280 HP gücünde çarpıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.