En güzel Çek

Superb Sedan’dan hemen sonra Skoda, özellikle Almanya pazarı için çok önemli olan station versiyonu tanıttı.

Auto Show - - GÜNCEL SKODA SUPERB COMBI -

Ortalık Eylül ayında karışabilir... Çünkü o tarihte yeni Skoda Superb Combi (evet, Çek üretici “C” harfini kullanıyor) Almanya’da yollara çıkacak ve bazı Audi sahiplerinin şaşkınlığa düşmesine neden olacak. Çünkü yeni Skoda’nın görüntüsü, A6’nın bile bir anda “sıkıcı” görünmesine neden olacak kadar iddialı. Hani güzel stationların adı Avant’tı?

Bunun dışında Superb Combi –affınıza sığınarak- Çek Cumhuriyeti’nin en güzel kalçalarına sahip. Sportif şıklık uğruna pratik kullanım özelliklerinden ödün vermemiş olması da hoş bir gelişme. Hatta tam tersi geçerli: Yeni Superb’in bagaj hacmi, boyu uzamamış olmasına rağmen, öncüsünden 27 lt daha fazla. Bu da arka koltuklar kullanımdayken 660 lt hacim anlamına geliyor. Koltuklar katlandığındaysa hacim 2 metreküpe yaklaşıyor ve bu da sınıfı için rekortmen bir değer.

Yeni modelin arka koltuklarında sunduğu iç mekan genişliği de güncel versiyondan çok daha fazla. Özellikle artan iç genişlik sayesinde Superb, rakipsiz bir iç mekan genişliği sunuyor.

Station versiyonun motor seçenekleri sedan kardeşiyle aynı. Frankfurt Fuarı’ndan hemen sonra piyasaya çıkacak olan Superb Combi’de güçleri 125-280 HP arasında değişen 4 benzinli ve 3 dizel (110/150/190 HP) motor seçeneği bulunacak. 4 tekerlekten çekiş ve çift debriyaj ise opsiyon listesinde yer alacak. Peki ya fiyatlar? Eskiden olduğu gibi makul olacak: Superb Combi’nin 26 bin Euro olarak açıklanan Almanya başlangıç fiyatları, Audi A6 Avant’tan yaklaşık 20 bin Euro daha ucuz. İşte bu da ortalığı karıştırabilir.

Yeni Superb Combi, Audi’nin

Avant modellerinden çok daha şık bir görünüme sahip.

Superb Combi sportif orantılara sahip: Uzun, geniş ve alçak.

Kalitesiyle göz dolduran kokpit, Superb Sedan ile aynı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.