Saatinde eve gel !

Yakın zamanda, giyilebilir teknolojilerle otomobilleri kontrol etmek mümkün hale gelecek.

Auto Show - - TEKNOLOJİ VOLVO ON CALL -

İsveçli otomobil üreticisi Volvo, Volvo On Call isimli akıllı uygulamasının, Apple Watch ve Android Wear gibi giyilebilir teknolojilerle kesintisiz bağlantı sağlayan yeni versiyonunu sunmaya hazırlanıyor. Yeni versiyon Volvo sürücülerinin otomobil ayarlarını değiştirme, aracı kilitleme/kilidi açma, yer bulma gibi Volvo hizmetlerini bileklerinden kontrol edebilmelerini sağlıyor.

Volvo On Call, otomobilde yer alan birçok işlevi dışarıdan kontrol etmeyi sağlayan bir uygulama. Soğuk ve dondurucu sabahlarda otomobili önceden ısıtabilir, sıcak havalarda önceden soğutabilir, yakıt ve menzil düzeylerini ya da bir sonraki servis zamanını kontrol edebilirsiniz. Volvo’nun sunduğu uygulamayla kalabalık bir park alanında otomobilin yerini tespit etmek dahi mümkün oluyor.

Kumanda kolunuzda

Volvo On Call, yeni özelliği sayesinde bir iPad kullanıcı ara yüzü ile Apple Watch'a, Android Wear gibi giyilebilir teknolojilere, ayrıca akıllı bir asistan sistemi olan Cortana üzerinden ses kontrolü ile Windows Phone uygulamasına bağlanabiliyor. Send-to-car olarak da bilinen, gelişmiş navigasyon özelliklerine de sahip olan yeni versiyon, kısa süre sonra pazara sunulacak.

Volvo On Call uygulaması fonksiyonel yeniliğin dışında, yeni Volvo XC90'da yer alan Sensus Driver ara yüzü baz alınarak oluşturulmuş, yeni bir tasarıma da sahip olacak.

Bilekten otomobili

yönlendirmek Volvo’da mümkün.

Volvo on Call ile aracınıza binmeden istediğiniz bilgileri öğreniyorsunuz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.