Daha da vahşi

İngiliz tuning firması Prindiville, Mercedes G63 AMG’yi tepeden tırnağa elden geçirdi ve araca olduğundan daha da vahşi bir görünüm kazandırdı.

Auto Show - - TUNING PRINDIVILLE MERCEDES G63 AMG -

N ereye bakılırsa bakılsın her tarafta karbon çıkıyor karşımıza. Aston Martin DB9 Mansory Cyrus veya Mansory Carbonado versiyonlarında bu alışıldık bir durum. Her iki versiyonda da bu işlem oldukça mantıklı. Mantıklı olmasındaki en büyük sebeplerden biri ağırlığın düşürülmesi, diğer yandan ise sportif olan bir otomobili daha da agresif hale getirmek isteği.

Söz konusu bir Mercedes G63 AMG olduğunda ise durum daha farklı bir hal alıyor. Prestijli otomobiller üzerinde yoğunlaşan İngiliz tuning firması Prindiville’in tasarım ekibi ise bu ihtiyaca uygun bir cevap veriyor.

Güçlenerek geri döndü

Dev ve güçlü Mercedes SUV modeli için 30 parçadan oluşan bir karbon kit hazırlanmış. Yeni görüntüsünün yanında motor gücü de 600 HP’ye çıkarılmış. Prindiville tamponlar, çamurluklar, far yuvası, yan çıtalar, marşpiye, kapı kolları, radyatör ızgarası ve ön kaputu karbon malzemeden yeniden şekillendirmiş.

Görsel açıdan daha yırtıcı bir hale gelen G63 AMG, performans için de elden geçirilmiş. Mühendisler motorun gücünü 600 HP’ye çıkartırken, otomatik şanzımanın yazılımını da iyileştirmişler. Böylece şanzıman daha hızlı vites geçişlerine imkan tanıyor. Motor ve şanzımanın yanı sıra, araca spor egzoz sistemi de uygulanırken, daha iyi duruş mesafesi ve güvenli duruşlar için ise yeni fren ve fren kaliperleri görevi devralıyor.

Aracın dört bir yanına şirketin logosu konumlanmış. 6 kollu, mat siyah renkli alüminyum jantlar dış görünümü tamamlıyor. İç mekanda deri ve alkantara kullanılmış. İsteğe bağlı olarak ise alüminyum, ahşap ve karbon arasında da tercih yapılabiliyor.

600 HP gücün yanısıra kullanılan özel karbon kit ile daha da vahşi oldu.

Neredeyse boş bulunan her yere logo konulmuş. Spor egzoz sistemi

olmazsa olmaz.

Karbon kitin yanında jantlar gücü destekliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.