“Kabak” pilotlara patladı!

Ecclestone, Formula 1 resmi internet sitesine yaptığı açıklamada; Nico Rosberg ve Sebastian Vettel’in Formula 1’in marka değerinin artması için yeterli çaba sarf etmediklerini söyledi! Sporun kan kaybetmesine neden, şimdi de pilotlar!

Auto Show - - FORMULA 1 -

da Ecclestone’ın söylediklerinde doğruluk payı var ama Paragöz Bernie’nin lastik tedarikçisinin değiştirilmesine sıcak bakmamasıyla ilgili hamlesiyle bunu kıyaslarsak, pilotları konuşmaya gerek kalmaz!

Sen önce “Sosyal medya boş iş, bunları bırakın da nasıl para kazanacağımıza odaklanın” sözlerini hatırla Bernie Amca! Madem popülarite o kadar önemliydi, Google arama motoru değerlerini en fazla etkileyen sosyal medya neden boş iş dedin?

Otur Bernie; sıfır!

“Öldüren” araçlar yapalım!

18 sene öncesinde kalan, 1997 sezonu şampiyonu Jacques Villeneuve Amca da; F1 Racing ve GPDA’nın Formula 1 fanlarına, sporun geleceğiyle ilgili düşüncelerinin sorulduğu yıllık anketiyle ilgili “Fanlara görüşlerinin sorul-

Kalust Şalcıoğlu ması tehlikeli” demiş!

Ecclestone ve Villeneuve ağız birliği yaptılar, bizi çıldırtmaya çalışıyorlar!

Villeneuve’ün dediğine göre Formula 1’in zaten bu günkü kan kaybetmiş haline gelmesinin asıl nedeni, fanların görüşleriyle şekillendirilmiş olması! Peki, ne yapmak gerekiyormuş? Yeni seyirciler kazanmayı boş verip, eldekileri mutlu etmek. Bunun için de; dünyada sadece 10 kişinin kullanabildiği ve içinde canlı kalmayı başarabildiği araçlar tasarlamak gerekiyormuş!

Formula 1 araçları çılgın hızlarla gitmeli ve “aşırının da aşırısı” olmalıymış!

Güvenlik tedbirlerini de azaltalım, olsun bitsin... Ya sabır!

Daha geniş lastikler

Mayıs ayı başında Formula 1 strateji grubu, 1992 sezonundan beri ilk defa araçların arka lastik genişliklerinin 36 cm’den 42 cm’ye çıkartılmasını planladıklarını açıklamıştı...

Red Bull pilotu Daniel Ricciardo, 2017 sezonunda geniş lastiklere geçilmesi planını desteklediğini ve iyi pilotlarla kötü pilotlar arasındaki farkın daha da açılacağını dile getirdi.

Lastik genişlediğinde hem Formula 1 araçlarının mekanik tutuşları, hem de hızları artacak.

Bu karar uygulanacaktır da, bakalım yeni lastik tedarikçisi bu işe ne diyecek...

Paragöz Bernie Ecclestone Amca “Almanya Grand Prix’sinin iptal edilmesiyle, Formula 1 için Almanya’nın ne kadar korkunç bir pazar olduğunu görmüş olduk” demiş!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.