Avensis’in zirve

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ -

Japon markanın D segmentindeki temsilcisi Avensis, tamamen yenilendi. Üçüncü nesil Avensis, Toyota Avrupa bünyesinde Proje Direktörü olarak görev yapan Türk mühendis Ahmet Karaman'ın başkanlığındaki 70 kişilik bir tasarım ekibi tarafından yaratılmış bir otomobil. 1997 yılından bu yana 1 milyon 711 bin 800 adedi aşan satış rakamına ulaşan Avensis’in yeni neslinin üretim yeri ise İngiltere.

Yeni Avensis, sedan ve station (Avensis Touring Sports) gövde tipleriyle satışa sunulacak. 1.6 lt’lik dizel motorun ilk kez kullanıldığı Yeni Avensis’te etkileyici ve karakterli bir duruş sergileyen yeni ön ve arka tasarım ile, zarif çizgilere sahip, konforlu ve tamamen yenilenen iç mekan ilk bakışta dikkat çekiyor. Bunun dışında Avensis, geliştirilen güvenlik özellikleri ile şimdi çok daha güvenli ve konforlu sürüşler keyfi vaat ediyor.

Yeni Avensis: “Enerjik ve zarif”

Yeni Avensis'in Sedan ve Touring Sports versiyonları markanın 'Enerjik ve Zarif' tasarım anlayışının buluştuğu bir görünüme sahip. Kendine özgü çizgileriyle şimdi çok daha dinamik bir görünüme kavuşan Yeni Avensis’in 40 mm artan uzunluğu 4 bin 750 mm’ye (station: 4.820 mm) ulaşmış durumda.

Kaslı ve kolayca fark edilebilen yeni ön tasarımı ile araç, Toyota’nın ‘KeenLook’ – Keskin Bakış ve ‘Under Priority’ - Öncelikli” tasarım anlayışının 2’nci kuşağının bir ürünü.

Cesur hatlara ve kolayca ayırt edilebilir bir görünüme kavuşan Avensis, LED farları, krom barı, parlak siyah tamponu ve krom çerçeveli ızgarasıyla güçlü etki bırakıyor. Toyota logosunun odak noktasına konulduğu ön üst ızgaradaki krom çıtalarla uyum içindeki

Sportif göstergelerin arasında bilgi ekranı mevcut.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.