Yaşlı güzeller görücüye çıktı

Son yılların ilgi çeken etkinliklerinden Istanbul Concours d’Elegance Klasik Otomobil Güzellik ve Zarafet Yarışması, 13-14 Haziran tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Auto Show - - KLASİK OTOMOBİL -

Haliç Kongre Merkezi’nde Organizasyon Komitesi Başkanı Uğur Işık tarafından kurdele kesilerek başlayan Istanbul Concours d’Elegance, jüri üyelerinin değerlendirmelerinin ardından ziyaretçileri karşıladı. Istanbul Concours d’Elegance boyunca yarışmada yer almaya hak kazanan otomobiller 2 gün boyunca, yıllarına göre tanımlanan 4 farklı kategoride, Annette Abacı, Dominik Fischlin, Vaughn Andraco, David Cottingham, Ekber Onuk, Saydun Gökşin gibi alanlarında uzman otoritelerden oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirildi. Pazar akşamı IWC & Numarine Özel Gala Yemeğinin ardından gerçekleşen ödül töreninde, dış görünüm, iç tasarım, orijinallik ve tarihçe gibi yaklaşımlar üzerinden verilen puanlamalara göre bir çok klasik otomobil ödül aldı.

Ödüller

Birinci 1929 Packard Eight- 633 ile Vural Ak, ikinci Rahmi Koç müzesine ait 1930 Ford Pickup, üçüncü 1928 Cadillac 341 A Convertible ile Cengiz Arsay oldu.

Birinci 1955 Ford Crown Victoria ile Cengiz Arsay, ikinci 1958 Corvette ile Ekrem Vardar, üçüncü 1958 Corvette ile Mehmet İrfan Keskin oldu.

Birinciliğe 1961 Porsche 356 ile Murat Ersönmez, ikinciliğe 1966 Ford Thunderbird ile Haydar Ercan, üçüncülüğe 1966 Corvette Stingray ile Atakan Güleryüz hak kazandı.

Bu senenin Featured Brand markası ise, dünyanın en önde gelen spor otomobil markası Ferrari oldu. Ar Koleksiyona ait 1964 Ferrari 250 GT Lusso birinciliği, EL Klasik’e ait 1978 Ferrari 308 GTB ikinciliği, Dario Kebudi’ye ait 2013 Ferrari 575 Maranello ise üçüncülüğü kazandı.

Ziyaretçi oyları ile belirlenen “People’s Choice” kategorisinde ise birinci 1970 Pontiac GTO markası ile Atakan Güleryüz oldu.

IWC Özel Ödülü ise 1956 Mercedes 190 SL ile Aydin Mutluyazar‘a verildi.

Misafirler klasik müzikle karşılandı.

Misafirler ailece keyifli zaman geçirdi.

Açılışa ilgi büyüktü.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.