Hedefini büyüttü

Toyota Auris yenilenmesinin ardından, hedefini daha geniş bir yelpazeye yayarak satış açısından iddialı olduğunu açık bir şekilde ortaya koydu.

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ -

Toyota Auris aslına bakarsanız biraz hızlı bir şekilde makyajlandı. Toyota yetkilileri, kısa aralıklarla yapılan yenilemelerle, son yıllarda yükselen rekabette daha güçlü olduklarını dile getiriyorlar. Makyajlanan Auris temmuz ayının ortasında Türkiye’de satışa sunulacak.

İşte makyajlanan ama makyaj değil de, yeni bile diyebileceğimiz Auris’i kullanmak için Belçika’da, Avrupa’nın başkenti Brüksel’e gittim. Test araçlarının yanına gittiğim zaman ilk şoku yaşadım. Çünkü otomobilin yüzü neredeyse tamamen değişim göstermişti. Bu tür makyaj operasyonlarında pek de alışık olmadığım bu duruma şaşırdım. Ama ne yalan söyleyeyim, ben de Toyota’da ar-ge bö- lümünde çalışan bir mühendis olsam, gelen eleştirilere kulak tıkamaz ve hızlı bir şekilde aracın yüzünde ve iç mekanında önemli değişimler yapardım.

Yapılan bu yenileme operasyonu ile Auris, daha önce hiç olmadığı kadar iddialı bir tasa- rıma kavuşmuş. Tampon tasarımında yapılan değişikliklerle, katlı ve daha agresif görünen çizgiler araca eklenmiş. Yeni far tasarımı sayesinde otomobilin daha keskin bakışlara sahip olması sağlanmış. Logonun iki yanından farlara kadar uzanan krom çıtalarla marka kimliği rakiplerinin büyük bir bölümünde de olduğu gibi ön plana çıkarılmış. Önden 35 mm uzayan burun yapısı sayesinde, daha alçakmış gibi görünen bir tasarıma da sahip olmuş.

Tasarım da önemli değişimler var

Yan hatlarda da ütü izlerinin sayısı artırılarak, burada da dinamik bir görünüm elde edilmiş. Arka tarafta tamponda küçük oynamalar yapılırken, stop lambalarının şeklinde değil ama tasarımında değişiklik yapılmış. Özellikle aydınlatma elemanlarının tamamında kullanılan LED’lerle daha iyi bir görünüm elde edilmiş.

Yaşam alanında da önemli bir değişim söz konusu. Düz

Yeni tasarımıyla Auris kompakt sınıfın şartlarına çok daha iyi uyum sağlamış oldu.

Arka tasarım açısından da iyi giyimli bir oyuncu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.