Nefesler kesildi

Uzun mesafeli off-road dayanıklılık yarışlarından oluşan TOSFED Raid Kupası 20-21 Haziran’da düzenlenen ilk yarış ile başladı. Yabancı ekiplerin de katıldığı ilk yarışta yaşanan ilginç sahneler izleyenlerin adeta nefeslerini kesti.

Auto Show - - MOTORSPORLARI -

2015 TOSFED Raid Kupası ilk yarışı, 30 ekibin katılımı ile 20-21 Haziran tarihlerinde Tekirdağ Çorlu’da gerçekleştirildi. Buggy kategorisinde Bulgar ekip Tsanko Tsankov-Zornitsa Todorova, 4x4 kategorisinde ise Ahmet TınkırRafet Yılmaz zafere ulaşan isimler oldu...

Son yıllarda ilginin her geçen daha da arttığı offroad branşında, Offroad ve Trial şampiyonalarının ardından uzun mesafeli mukavemet yarışlarından oluşan TOSFED Raid Kupası 20-21 Haziran’da düzenlenen ilk yarış ile başladı.

3 yarıştan oluşan ve 2 günlük maraton formatında gerçekleştirilecek olan TOSFED Raid Kupası’nın ilk yarışı Trakya Offroad Kulübü (TRAKOFF) tarafından Çorlu'da organize edildi. İlk kez düzenlenen ralli raid yarışında Bulgaristan’dan 2 konuk ekibin de aralarında yer aldığı 30 ekip start aldı. Çorlu Önerler Mahallesi, Kum Ocakları Mevkiinde gerçekleştirilen ve izleyicilerin de büyük ilgi gösterdiği zorlu yarışta, 20 ekip finişe ulaşma başarısı gösterdi.

Buggy kategorisinde Polaris RZR 1000 ile Bulgaristan’dan gelen konuk ekip Tsanko Tsankov-Zornitsa Todorova birinciliğin sahibi olurken, bu kategorideki diğer iki ekip Kaan Gürgenç-Ergun Erakman ve Nikolay Gochev-Georgi Gochev yarışı tamamlayamadı.

4x4 kategorisinde ve Sınıf 3'de Jeep CJ5 ile Ahmet Tınkır-Rafet Yılmaz za- fere ulaşan ekip olurken, Suzuki Jimny ile baba oğul ekip Ali Kartal-Emirhan Kartal ikinci ve sınıf 1 birincisi, Suzuki Jimny ile Mert Becce-Hakan İsen de üçüncü olarak finişe ulaştılar. Sınıf 2'de de Suzuki Grand Vitara ile İsmail Koçali-Devrim Öztürk birinciliğin sahibi oldu. TOSFED Raid Kupası'nda ikinci ayak 01-02 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.