Avensis 1.6 lt dizel

Toyota’nın D segmentindeki modeli Avensis’in üçüncü nesli, benzinli versiyonlarda 76 bin 900 TL’den, dizel versiyonlarda ise 92 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Auto Show - - GÜNCEL TOYOTA AVENSIS -

Toyota’nın D segmentindeki prestijli oyuncusu Avensis yenilenerek Türkiye pazarına sunuldu. 1.6 lt’lik dizel motorun ilk kez kullanıldığı yeni Avensis’te etkileyici ve güçlü bir duruş sergileyen yeni ön ve arka tasarım; zarif çizgilere sahip, konforlu ve tamamen yenilenen iç mekan, ilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni Avensis, geliştirilen özellikleri ile şimdi çok daha güvenli ve konforlu sürüş keyfi sunuyor.

Yeni Avensis'in Sedan ve Touring Sports versiyonları 'Enerjik ve Zarif' tasarım anlayışının buluştuğu bir görünüme sahip oldu. Cesur hatlara sahip ve kolayca ayırt edilebilir bir görünüme kavuşan Yeni Avensis, LED far kümeleri, tek krom kaplama bar, parlak siyah tampon ve krom çerçeveli ızgara ile güçlü bir duruş sergiliyor. Şık LED arka stop lambaları başta olmak üzere yenilenen arka tasarım ise Avensis’in geniş yol duruşunu ve dinamizmini ortaya koyuyor. Yeni Avensis’in Sedan versiyonunda bagaj hacmi 509 lt olurken, Touring Sports’da da 543 lt’den başlayarak 1609 lt’ye kadar genişletilebiliyor.

4.2 inç’lik renkli TFT ekranlı bir gösterge paneline ve 8 inç’lik renkli multimedya dokunmatik ekrana sahip “Toyota Touch 2” ile Avensis eğlenceli sürüşlere imkan tanıyor. “Toyota Touch 2 with Go” multimedya sisteminde ise Türkçe dahil 20 dil seçeneği var.

Avensis’te bir ilk, 1.6 lt’lik dizel motor

2 dizel ve 3 benzinli motor seçeneği ile pazara sunulan Yeni Avensis’te yakıt tüketimi ortalama 4.2 lt/100 olan 1.6 lt D-4D dizel motoru ilk kez kullanıldı. Yine ilk kez bir Toyota’da kullanılacak 143 HP üreten 2.0 lt D-4D güç ünitesi de dikkat çekiyor. Yeni Avensis’in motor gamında; 132 beygirlik güç üreten 1.6 lt, 147 beygirlik güç üreten 1.8 lt ve 152 beygirlik güç üreten 2.0 lt benzinli motor da yer alıyor. Yakıt tüketimi kapsamlı revizyonlarla yüzde 4 oranında düşürülen 1.8 ve 2.0 lt benzinli motorlar, otomatik Multidrive S şanzımanla birlikte performansı en üst noktaya taşıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.