Insignia, 1.6 litrelik dizel otomatikle Avrupa’da satışta

Opel müşterileri tarafından merakla beklenen Insignia 1.6 CDTI otomatik, Avrupa pazarında satışa sunuldu. Bu model için Türkiye’deki Opel müşterilerinin ise Ekim ayını beklemeleri gerekiyor.

Auto Show - - GÜNCEL OPEL INSIGNIA, HYUNDAI I20 -

Makyaj sonrası iç ve dış tasarımıyla yeni bir görünüme kavuşan Opel’in amiral gemisi Insignia, sınıfının en sessiz ve en kuvvetli dizel otomatik motoru 1.6 CDTi ile Avrupa pazarında satışta sunuldu. 1.6 CDTi dizel motor, yeni Insignia modelinde otomatik şanzıman seçeneği ile birlikte, ülkemiz pazarına Ekim ayı başında sunulacak. Dizel otomatik motor seçenekli Insignia’nın ülkemiz pazarındaki satış fiyatı ise henüz açıklanmadı. Bu iddialı dizel motor ve otomatik şanzıman kombinasyonuna sahip Insignia modeli, D segmentine farklı bir rekabeti de beraberinde getirecek.

Opel’in dizel motor atağının kilit oyuncuları olan bu yeni motor ailesi, oldukça sessiz çalışan karakterleri, düşük yakıt tüketimi ve düşük CO2emisyon değerleri dikkat çekiyor.

Insignia’da kullanılacak olan 1.6 dizel motor ise 136 beygir güç ve 320 Nm maksimum tork (2,000 dev/dak) üretiyor. Altı ileri oranlı şanzıman ve 1.6 dizel motorlu kombinasyonla Insignia, ortalama 3.8 litre /100 km yakıt tüketimi ve 99 g/km CO2 salımına sahip. 0’dan 100 km’ye çıkması ise 10.9 saniye alıyor.

Motor teknolojilerinin yanında, araç güvenliği ve yeni nesil bilgi eğlence inovasyonunda da atılım yapan Opel, Insignia modelinde 8 inçlik dokunmatik ekran, araç içi Wi-Fi, Apple CarPlay ve Android Auto ile akıllı telefon bağlantı kolaylığı sunuyor.

Küçük dizel-otomatik şanzıman kombinasyonu tasarruf ve konforu birlikte sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.