Yeni Transporter Türkiye’de

Volkswagen’in efsanevi ticari aracı Transporter, altıncı nesliyle yola çıkmaya hazır. Klasikleşen tasarımının bu nesilde daha keskin ve daha dinamik olduğu yeni Transporter, yeni güvenlik donanımları, yenilenen radyo ve müzik sistemiyle daha da konforlu.

Auto Show - - GÜNCEL VW TRANSPORTER -

Volkswagen’in, ilk kez 65 yıl önce üretilen ve kendi sınıfının yaratıcısı olan modeli Transporter’ın altıncı nesli yola çıkmaya hazır.

Yeni Transporter’ın dış tasarımındaki değişiklikler ilk bakışta dikkat çekiyor. Tamamen yenilenen ön kısım yeni jenerasyonun farkını hemen hissettiriyor. Yeni farlar, ön ızgara ve ön tampon ile arka kısımda keskinleşen hatları, yeni Volkswagen DNA’sını yansıtıyor.

Ön kısımda belirginleşen çizgiler daha keskin ve dinamik bir görünüm sağlıyor. Yan aynalar daha alçak konumlandırılmış. Önceki nesilde yuvarlak olan sis farları, yeni modelde dikdörtgen biçiminde köşeli tasarıma sahip. Daha önce farların başladığı seviyeye kadar uzanan alt ızgara, yeni modelde tüm tampon boyunca uzanıyor, araca daha dinamik ve güçlü bir görünüm katıyor.

Yeni güvenlik sistemleri eklendi

Yeni Transporter’da standart olarak sunulan yeni ‘Yorgunluk Tespit Sistemi’ sürüş hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü, yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesli olarak uyarıyor.

Bir başka yeni güvenlik sistemi olan ‘İkincil çarpışma önleme asistanı’ da standart olarak sunuluyor. Sistem, olası ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor.

Yeni Transporter’da renkli 5" dokunmatik ekran üzerinden hem araç bilgileri takip ediliyor, hem de radyo kontrol edilebiliyor. MP3 ve WMA uyumlu CD çalar, harici SD kart/AUX-in/USB desteği ile size istenilen kaynaktan müzik dinleme keyfi sunuyor. Ayrıca bluetooth özelliği sayesinde cep telefonu veya tabletlerde bulunan müziklere erişilirken, telefon görüşmeleri de rahatlıkla gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de 2.0 lt EU5 motorla pazara sunulacak olan yeni Transporter’ın 102,140 ve 180 HP olmak üzere 3 farklı güç seçeneği bulunuyor. Ayrıca, 140 HP motor opsiyonel olarak, 180 HP motor ise sadece çift kavramalı şanzıman (DSG) ile sunuluyor. Daha fazla standart donanıma sahip olan yeni Transporter, 57.760 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

Yeni VW Transporter, güvenliği, donanımları ve iyileşen konforuyla daha iddialı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.