INFINITI Q50 için ön tanıtım

Auto Show - - GÜNCEL -

Bayraktar Grubu’nun premium otomobil markası Infiniti, sportif sedan modeli Q50’nin ön tanıtım çalışmalarına başladı. Yeni yılın başında, lansmanı gerçekleştirilecek kompakt crossover Q30 modeliyle eşzamanlı olarak satışa sunulacak olan Q50 modelini yakından tanımak isteyenler Bayraktar Otomotiv İstinye ve Ankara Şubeleri’nde deneme sürüşü gerçekleştirebilecekler. Q50 modeline önceden sahip olmak isteyen müşteriler için, şubelerde sınırlı sayıda Infiniti 2.0 Turbo benzinli araç bulunuyor.

Premium otomobil anlayışını zirveye taşıyan Infiniti’nin Q50 sport sedan modeli, araç üretiminde kullanılan dünyanın ilk drive by wire direksiyon sistemi olan Direkt Adaptif Direksiyon Sistemi, Aktif Şerit Destek Kontrol Sistemi (Active Lane control), Öngörülü Çarpışma Uyarı Sistemi (Predictive Forward Collision System) ve Çift dokunmatik ekran gibi yenilikçi teknolojik özellikleriyle adından söz ettiriyor. Infiniti Q50’nin 2 litrelik turbo benzinli motoru 211 beygir gücüne ve 350 Nm torka sahip.

Markanın önümüzdeki dönem hedefleri ve satış stratejisi ile ilgili bilgi veren Infiniti Genel Müdürü Murat Gürünlü şunları söyledi: “Infiniti markamızla ilgili olarak 2016 yılının başından itibaren oldukça hareketli bir döneme gireceğiz. Premium sportif sedan sınıfında yer alan Q50 modelimi- zi ve kompakt crossover sınıfta yer alan Q30’u yeni yılın başında satışa sunacağız. Premium SUV QX70, sportif sedan Q50 ve kompakt crossover Q30’la birlikte pazarda var olan konumumuzu güçlendireceğimize inanıyoruz”.

Q50’nin kaputu altındaki 2.0 lt’lik turbo beslemeli benzinli motor 211 HP güç üretiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.