Gerçek güzellik içtedir

Yeni Audi A4 görsel olarak neredeyse aynı kalsa da, karoserinin altında çok sayıda akıllı teknoloji gizli.

Auto Show - - GÜNCEL -

Yeni Audi A4’te her şey eskisi gibi. Otomobilin tanıtımının yapıldığı birçok internet sitesinde ve blogda bu başlıkla karşılaştık. Dijital meslektaşlarımız kesinlikle çok hızlılar. Ancak yeni bir orta sınıf modeli tanıtırken bülten derlemek yerine, bizzat yanına gidip aracı derinlemesine incelemek çok daha bilgilendirici olacaktır.

İncelememiz dizaynla başlıyor. Evet, yeni A4 güncel modele benziyor. Hem de gerçekten çok benziyor. Ancak bu bilinçli bir tercihin sonucu. VW’nin Golf’te veya Porsche’nin 911’de yaptığı gibi Audi de görsel iyileştirmeleri sınırlı tutmuş. Yeni A4 öncüsüne göre 2.5 cm uzayıp 16 cm daha genişlerken, yüksekliği aynı kalmış. Dingil mesafesindeki artış ise 12 mm.

Boyutlardaki büyüme pek fazla değilmiş gibi görünse de kesinlikle yeni araca etkileyici orantılar kazandırmış: Artık eskisi gibi “ince” durmak yerine, gayet heybetli ve oturaklı bir görünüme kavuşmuş. İlerlemeler ise detaylarda ve bunların en önemlisi hava sürtünme katsayısı: 0.23 cW ile yeni A4, aerodinami konusunda dünya şampiyonu. Bu da hem tüketime hem de konfora olumlu katkılar yapıyor. Ayrıca A4’ün sınıfının en sessiz otomobili olma ihtimali de var.

Farlar da hoş bir detay. Xenon farların standart olduğu otomobilde, opsiyonel olarak LED veya LED-Matrix farları sipariş etmek mümkün olacak. LED’li far sistemleri hem daha iyi bir ışık dağılımı sağlıyor, hem de Audi’nin teknolojik

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.