Fiat’ın sevimli miniği yenilendi

Fiat’ın tarihinde önemli bir yer tutan 500’ün retro hali 2007’de, modern bir yapıyla yeniden üretime geçmişti. Şimdiyse 500’ün yenilenme vakti geldi.

Auto Show - - GÜNCEL -

4Temmuz. Bu tarih ilk etapta akıllara Amerika’nın bağımsızlık gününü getiriyor. Ama Temmuz İtalya’da da önemli bir tarih. 4 Temmuz, Fiat’ın ‘muhteşem minik otomobili’ 500 için her zaman çok önemli bir tarih olmuştur, ayrıca İtalya’da motorlu araçların kitlesel olarak yaygınlaşmasında da bir sembol halini almıştır. Yaklaşık 3,8 milyonluk satış rakamı yakalayan ve kolektif hayal gücüne iyice yerleşen bu ikonik otomobil, 1957 yılının 4 Temmuz’unda tanıtılmıştı. Bunun üzerinden geçen 50 yılın ardından, 2007’de, Fiat bu mirası devralarak geleceğe taşımaya karar verdi; böylece yeni 500 doğdu ve çok kısa bir sürede başarı yakaladı.

8 yıl sonra ise, 1,5 milyonu aşan satış rakamı ile yeni Fiat 500 meşaleyi devral- dı. Centro Stile Fiat tarafından tasarlanan otomobilin yenilenen iç ve dış tasarımı ile en az Fiat 500 kadar etkileyici olduğu şüphe götürmez bir gerçek. Boyutlarında herhangi bir büyüme olmaksızın, daha fazla teknoloji, motor seçenekleri ve özelleştirme fikirleri ile donatılan otomobil, kendisini bir başyapıttan daha öte bir teknoloji harikasına dönüştüren özelliklerini yalnızca bu şekilde geliştirip iyileştirebilirdi.

Cesur ve çekici özellikleriyle Yeni Fiat 500, özgünlüğünü artırmak ve stilini çok daha zarif bir hale getirmek için tasarlanmış 1800’den fazla yenilikçi ayrıntıya

Fiat 500’ün ön tasarımı sevimliliğini korumaya devam ediyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.