VESPA BULUŞMASI

Dünyanın en büyük Vespa buluşması Vespa World Days 2015, Biograd'da binlerce Vespa hayranını bir araya getirdi.

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI -

Vespa tutkunları Hırvatistan’da

Vespa World Days, modası hiç geçmeyen Vespa efsanesinin kutlandığı geleneksel bir etkinlik.

Vespa World Days 2015, geçtiğimiz ay, Hırvatistan’ın Biograd kentinin merkezindeki Vespa Köyü'nde gerçekleşti. Dört gün süren etkinlikte binlerce Vespa sürücüsü, Hırvatistan'ın Adriyatik denizine bakan güzel şehrinde bir araya geldi.

Tarihin en büyük Vespa buluşması Vespa World Days’te sürücüler, Adriyatik kıyısında gezintilere katıldı. Aralıksız düzenlenen partilerde Vespa anıları paylaşıldı. Buluşmaya katılan sürücüler Biograd’a gelene kadar uğradıkları durakları, Seyahat Defterleri'ne geçirdikleri fotoğraf ve posta pulları ile belgeledi. Buluşmaya dünya çapındaki 25 ülkeden 2 binden fazla Piaggio Group bayisi ve Vespa Kulüp üyeleri katıldı. Program dahilinde Zadar’daki nadir bulunan özel Vespa koleksiyonlarının sergilendiği Vespa Müzesi de ziyaret edildi.

18 milyon kişi Vespa kullanıyor

Dünya çapında 18 milyondan fazla Vespa sürücüsü, beş kıtada milyonlarca Vespa meraklısı bulunuyor. Vespa World Days, modası hiç geçmeyen Vespa efsanesinin sonuna kadar kutlandığı geleneksel bir etkinlik. Dünyanın en beğenilen scooter'ının tüm hayranları içinse yılın en önemli günü, dünyadaki en önemli Vespa yarışmasının düzenlendiği Vespa World Days.

Vespa, her gün seyahat eden sürücüler için kolay ve şık bir araç olmanın ötesine geçerek, nesillerden nesillere aktarılan ve sevilen, gerçek anlamda küresel bir marka haline gelmiş durumda.

Her ülke kendi bayrağını dalgalandırmayı ihmal etmedi.

Şehir sokaklarındaki renkli manzara görülmeye değerdi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.