JAGUAR IN-CAR

Land Rover ve Jaguar modellerinde önümüzdeki dönemde kullanılmaya başlanacak InControl isimli bağlanabilirlik çözümleri, neredeyse tüm kokpitin bir mobil cihaz gibi ve sesli komutlarla kumanda edilebilmesi üzerine kurgulanmış.

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI -

Bağlantıda sınırlar kalkıyor

Navigasyon? Müzik çalmak? Telefon etmek? Hepsi için sesli komutlar yeterli. Uygulamaları kullanmak? Dokunmatik ekranla çok basit. Ekran ise doğal renklere, 8 inçlik etkileyici bir büyüklüğe ve iPad’i aratmayan bir dokunmatik yüzey hassasiyetine sahip. JaguarLand Rover’ın akıllı bağlantı ve bilgi/eğlence sistemi InControl ile dijital yaşam artık otomobile girdi. InControl, beğenilen akıllı telefonların iletişim kalıplarını kullanıyor, bunları geleceğe yön verecek In-Car-Technology’e entegre ediyor. Bu sayede ortaya, premium segmentteki en ilerici kumanda konsepti çıkıyor. Sistem çok hızlı, sizi yönlendiriyor, sezgisel olarak kontrol edilebiliyor ve çok güvenli, çünkü sürücünün gözleri her zaman olması gereken yöne, yani yola dönük kalıyor.

InControl sürücü ve yolcuların dijital tercihlerini araca iletiyor; sınıfında çıta yüksekliğini belirleyecek bir doğallıkla sürücü, otomobil ve dış dünyayı birbirine bağlıyor. “Connected Car 2014” yarışmasında Lisansör dergimiz Auto Bild ve Computer Bild’in okurları, Jaguar- Land Rover’a bu sistem için “öncü teknoloji” ödülü vermişti. Sistem gerçekten çok yetenekli: Yıldırım hızıyla çalışan uygulamalar, mobil aygıtların çok basit bir şekilde bağlanması, WLAN-Hotspot özelliği, 3 boyutlu navigasyon, trafik bilgileri eşliğinde eşzamanlı rota değişimleri, park yeri önerileri, iç mekanın önceden soğutulup ısıtılabilmesi, internet radyoları üzerinden çok sayıda şarkı dinleyebilme, hem iOS hem de Android cihazlarla sorunsuz bağlantı...

Land Rover/Jaguar’ın akıllı bağlantı ve bilgi eğlence sistemi InControl’u

sesli uyarılarla kumanda etmek mümkün. Ayrıca mobil cihazlar da

sisteme eşleştirilebilecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.