TOYOTA AURIS

Toyota, sofistike tasarımı ve kalitesiyle sınıfına yeni bir soluk getiren Yeni Auris’in benzinli versiyonlarını 50.950 TL’den, dizel versiyonlarını 72.400 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sundu.

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI -

Yeni Auris 51 bin TL’den geldi

Toyota’nın kompakt sınıftaki oyuncusu Auris, 50.950 TL’den başlayan fiyat etiketiyle Türkiye pazarına sunuldu. Geliştirilen tasarım ve donanım özellikleriyle Hatchback ve Touring Sports olmak üzere iki farklı gövde tipi bulunan Yeni Auris, Life, Active, Advance ve Premium versiyonlarıyla piyasaya sunuldu.

Auris Touring Sports isimli station versiyonu ise mükemmel aerodinamik performansı, geniş ve konforlu iç mekanı, üstün teknolojik donanımı, benzinli ve dizel motor seçenekleri ile 72.800 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye yollarına çıktı.

Yapılan makyajla birlikte Auris şimdi daha sportif bir görünüme kavuştu. Auris’in ön tasarımında kaslı ön tampon ve daha geniş alt ızgara dikkat çekerken daha keskin üst ızgara, krom detaylar ve Premium versiyonda sunulan LED farlar, sofistike duruşu tamamlayan unsurlar olarak öne çıkıyor.

Bu makyaj operasyonunda Auris’in arka tasarımı da büyük ölçüde yenilendi. Daha kaslı tampon yapısı, yatay reflektörler, yatay krom çıtalar ve otomobilin hatlarıyla bütünleşen arka farlardaki LED ışık çizgisi ile yeni Auris, gece sürüşlerinde de oldukça dikkat çeken bir model olmayı başarıyor.

İç mekandaki “kalite algısı” artırıldı

Yeni Auris’in dış tasarımının yanı sıra iç mekan tasarımında da bir dizi yenilikler yapıldı. Gösterge panelinin ortasına konumlandırılan 4.2” renkli TFT ekranın yanı sıra, orta konsola entegre edilmiş “Toyota Touch 2” sistemine sahip 7” tam renkli multimedya dokunmatik ekran ile yolculuklar daha keyifli hale geliyor. Bunun yanında Yeni Auris’te havalandırma kanalları, kapı kolları ve vites topuzu gibi iç mekanda yer alan saten krom, lake siyah gibi birçok parça daha yüksek kaliteli malzeme ile tasarlandı.

Auris’in motor gamındaki tüm motor versiyonları Euro 6 emisyon normlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiş. Benzinli seçenekler arasında 99 HP güç üreten, ortalama tüketimi 5.8 lt/100 km olan 1.33 lt Dual VVT-i ve 132 HP güce sahip, ortalama tüketimi 6.1 lt/100 km olan 1.6 lt Valvematic motorlar yer alıyor. Ayrıca 90 HP üreten ve 4 lt/100 km ortalama yakıt tüketen 1.4 lt D-4D motor da kapsamlı bir revizyondan geçirilmiş. Bu motor bir önceki versiyonda 1800 d/d’da 205 Nm tork üretirken, şimdi bu tork değerine 1400 d/d’da ulaşabiliyor.

Hatchback ve station (Touring Sports) karoser seçenekleriyle piyasaya çıkan makayjlı Auris artan kalite hissiyle dikkat çekiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.