En iyi yeniliği belirleyin

Yaz ortasıyla birlikte Altın Direksiyon Yarışması’nın da zamanı geldi. Otomobil konusunda dünyanın en önemli ödülü olarak kabul edilen Altın Direksiyon’da kazananı, Avrupa’da yayınlanan Auto Bild Grubu dergilerinin yanı sıra siz Auto SHOW okurlarının oyla

Auto Show - - CONTENTS -

Dile kolay... Tam 40 yıl... Evet, Altın Direksiyon Yarışması bu yıl 40’ıncı kez düzenlenecek. Bu yıl yarışmada, her zaman olduğu gibi 6 grupta değerlendirilecek 33 otomobil yeniliği var. Bu yılın gruplarıysa şöyle: Küçük Sınıf; Kompakt Sınıf ve Crossover; Kompakt SUV; Orta Sınıf; Lüks Sınıf ve SUV’lar; Spor Otomobiller.

Yarışmada, Avrupa çapında yayınlanan Auto Bild Grubu dergilerinin okurları oy kullanacak ve kendi ülkelerinin birincilerini belirleyecek. Bu birinciler arasından oy ağırlığıyla belirlenen otomobiller, İtalya’daki Balocco Pisti’nde gerçekleştirilecek olan finallere katılmaya hak kazanacak.

Bu yıl da favori otomobillerinizi belirlemek için www. autoshow.com.tr adresindeki Altın Direksiyon logosuna tıklayıp formu doldurduktan sonra her sınıf için birincilerinizi işaretleyebilirsiniz. Türkiye’nin Balocco’ya göndereceği aday otomobilleri siz okurlarımızın oyları belirleyecek. Finalistler ise tüm ülkelerin oylarının değerlendirilmesiyle kesinleşecek.

Yarışmanın ikinci aşamasını, Balocco’daki finallerde gerçekleştirilecek olan iki günlük jüri değerlendirmeleri oluşturacak.

Kendi içinde gruplara ayrılan jürimiz, puanlandırmaları da kendi grupları için belirlenen farklı kriterlere göre yapacak. Jürilerin grupları ve değerlendirme yapacakları kriterler ise aşağıdaki gibi olacak:

Yarış pilotları

1. Motor 2. Tüketim 3. Süspansiyon/sürüş özellikleri 4. Sürüş keyfi 5. Asistan sistemler (güvenlik) 6. Direksiyon 7. Frenler 8. Şanzıman

Teknisyenler

1. İşçilik 2. Tamirata uygunluk 3. Çevrecilik 4. Güvenlik 5. Kalite hissi 6. Fiyat/performans 7. Tüketim 8. Görüş

Ünlüler

1. Dış dizayn 2. İç dizayn 3. Sürüş keyfi 4. Oturma konforu 5. İç mekan genişliği 6. Kullanışlılık 7. Görüş 8. Değişkenlik/küçük gözler

Yayın yönetmenleri

1. Yol konforu 2. Asistan sistemler (güvenlik) 3. Asistan sistemler (konfor) 4. İç gürültü 5. Oturma konforu 6. Kullanışlılık 7. Hızlanma/esneklik 8. Fiyat/performans Sonrasında 4 jüri grubunun puanları eşit ağırlıklı olarak toplanıp, genel değerlendirmeye dahil edilecek. Okur oyları ve jüri oylarının değerlendirilmesiyle belirlenen sınıf galipleri, final gala gecesinde “Altın Direksiyon” ödüllerini alacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.