Yeni Astra İstanbul’da

Satışına Kasım ayında başlanacak… Fakat, o, beklemedi, önceden geliverdi!

Auto Show - - CONTENTS - Okan Altan

Kadett ile başlayan tarihi boyunca bugüne kadar 24 Milyonun üzerinde üretilen ve Türkiye’de bile 330 binin üzerinde satılan Astra, aynı zamanda, satılan iki Opel modelinden biri olma özelliğine de sahip!..

Eylül ayındaki Frankfurt Motor Show’da Dünya Lansmanı öncesi, Avrupa turunun son durağı İstanbul’da yeni yüzü ile poz veren Opel’in 11. nesil kompakt modeli, Kasım ayında Türkiye yollarına çıkacak.

Türkiye pazarında Enjoy, Business, Dynamic ve Excellence olmak üzere dört farklı donanım seviyesi ile satışa çıkacak olan yeni Astra, 103 gr/km CO2 emisyon ve 3.9 lt/100km yakıt tüketimiyle rekortmen yeni 1.6 lt 136 HP “sessiz” dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneği ile de sunulacak. Ayrıca 102 gr/km CO2 emisyonlu 4.4lt/100 km tüketen 105 HP 1.0 lt üç silindirli ECOTEC ve 150HP’lik 1.4lt ECOTEC benzinliler manual şanzımanla gelecekler. 1.4 benzinlinin otomatik seçeneği için ise 2016 Mart ayına kadar beklenmesi gerekiyor…

Keskin çizgilerle sportif dış tasarımı ve yepyeni iç tasarımıyla boyutlarının daha küçük olmasına rağmen hem iç genişliği, hem de sağladığı konfor ile dikkat çeken Astra önceki modellerden 200 kilograma kadar daha hafif olmasıyla önemli bir performans farklılığı da yaratacak!..

Yeni Astra’nın diğer önemli kozları, şerit ihlali uyarı sistemi, trafik işareti tespit sistemi, gelişmiş park pilotu ve kör nokta uyarı sistemi, sürücü ve arka koltuklarda ısıtılabilir koltuklar ve koltuklarda havalandırma, masaj fonksiyonu gibi özellikler olacak! Soğutmalı, masaj fonksiyonlu, genişlik ayarlı deri koltuklar, yeni Astra’da opsiyon listesinde… Ödüllü IntelliLink bilgi-eğlence sisteminin tüm modellerde standartta olacak olması da başka bir sürpriz!..

Geleneksel farlara kıyasla daha güçlü bir aydınlatma sağlayan, uzun ömürlü, uzun farda öndekileri ve geleceğin akıllı aydınlatma sistemi olarak lanse edilen 8’i solda ve 8’i sağda olmak üzere toplam 16 LED bölmesiyle karşıdan gelenleri rahatsız etmeyen gölgeleme tekniğine sahip IntelliLux LED-Matrix far teknolojisini, kompakt sınıfta ilk kez kullanacak olan da yeni Astra oluyor!.. Aydınlatma uzunluğunu ve ışık dağılımını otomatik ve sürekli olarak her trafik koşuluna göre ayarlayan, daima uzun huzmede kalarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan sürüş gerçekleştirmesini sağlayan aslında üst segment otomobillere ait olan bu teknolojinin, Türkiye’nin aydınlık olmayan yolları için faydalı olacağını düşünüyoruz…

10 nesli geride bırakan Astra, teknolojik donanımlar ve motor seçenekleriyle C-Segmenti’nde öne çıkıp, küçük hacimden yüksek güç üretebilen, verimliliği, performansı ve doğa dostu özelliklere sahip motorlarıyla, Opel Türkiye’nin 2016 yılında satışlarını rekor adetlere çıkarmasında başrol oynayacak!..

Yeni Astra, İstanbul manzarasına alışırken, Türkiye’deki tüm C-segmenti rakiplerine göz dağı veriyor.

Satışlarının başlamasına 4 ay kala yeni Astra’yı İstanbul’da inceledik.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.