ABT AUDI S3 SEDAN

Tuning uzmanı ABT bu sefer elden geçireceği otomobil için hatchback veya station wagonun yerine bir sedan kullandı. Audi’nin performans otomobilleri arasında yer alan S3 sedan ABT ile artık daha da güçlü.

Auto Show - - CONTENTS -

Daha fazlası da mümkünmüş

Audi kompakt spor sedan otomobilleri arasında S3 ile saygın bir yere sahip. Standart olarak sahip olduğu 300 HP gücü ile kimseden çekinmesine de gerek yok. Üstelik kardeşi RS 3’e de güç konusunda göz kırpıyor. ABT işte burada devreye girerek ortalığı biraz daha ateşliyor.

ABT tarafından geliştirilen yeni yönlendirme modülü sayesinde sedan temsilcisi hatchback RS 3 kardeşinden daha uzun olmakla kalmayıp, güç açısından da öne geçiyor. Her ne kadar ABT bu sistemi üç kapılı ve Sportback versiyonu için de hazır tutmuş olsa da, öncelik sedanda. ABT mühendisleri yeni modül ile sedanın 300 HP’lik gücünü 70 HP artırarak 370 HP’ye çıkartmışlar. Aynı şekilde standart motorun üretmiş olduğu 380 Nm’lik tork değeri de 460 Nm’ye çıkararak asfalt üzerinde S3’ün adeta bir jete dönüşmesi sağlanmış.

Fazlasını isteyene

370 HP güç çıkışı kulağa hoş geliyor. Buna karşın ABT bununla yetinmek istemeyenlere, ABT Power S paketini de sunmaktan geri kalmıyor. Bu versiyonu tercih edenlere 400 HP ve 480 Nm’lik değerler sunuluyor. Gücü artırmak için yazılımın yanında ABT egzoz sistemi ve spor katalizatör gibi donanımlara da yer verilmiş. ABT Audi S3 güçlü kasları sayesinde virajları adeta düzlüğe çeviriyor. Bunu sağlayan en önemli parçalardan biri de ABT mühendisleri tarafından ön ve arka akslarda kullanılan yeni sportif stabilizatörler.

Gücünü açıkça gözler önüne seren ABT Audi S3’te yeni bir ön ızgara, sportif çamurluklar, arkada geniş tampon ve difüzör yer alıyor. Sağ ve sol tarafta olmak üzere özel çelikten üretilen ve kromla kaplanan egzoz çıkışları 18 inçten 20 inçe kadar hafif alaşım jantlarla adeta görsel şölene dönüşüyor.

Standart S3 sedan otomobilin gücü, iki farklı paket ile 400 HP’ye çıkartılabiliyor.

Geniş çamurluk ve tamponun yanında, motorun ürettiği güç egzozlardan adeta bir konser gibi etrafa yayılıyor.

Özel çelikten üretilen ve krom ile kaplanan dörtlü egzoz çıkışı sayesinde, asfalt üzerinde ABT S3 adeta bir jete dönüşüyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.