JAGUAR F-PACE

İngiliz marka Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği Crossover modeli F-Pace’i, kamuflajlı olarak test ediyor. Jaguar F-Pace, tamamen alüminyumdan üretilen gövdesi sayesinde Premium SUV rakipleri arasında en hafif model olacak.

Auto Show - - CONTENTS -

Jaguar crossover hazırlıyor

Jaguar, ilk SUV’unu veya İngilizlerin söylediği şekliyle performans Crossover modeli F-Pace’in hazırlıklarına devam ediyor. Jaguar mühendisleri F-Pace için -40 derece ile +50 derece arasında değişen ısılarda farklı test parkurları kullanıyor ve F-Pace’in sınırlarını zorluyor. Marka tarihinin, belki de en zor şartlar altında gerçekleştirilen bu testlerinde, özellikle dört tekerlekten çekiş sistemi, sürücü asistanları, klima sistemi ve bilgi eğlence sisteminin dokunmatik ekranı gözden geçiriliyor. Günümüzde SUV’lar, arazi ortamından çok şehir içinde kulla- nıldığından, geliştirme çalışmaları ve test sürüşleri de bu ortamlarda yapıldı.

Jaguar’dan yapılan açıklamaya göre F-Pace Avrupa’da 2016 başında satışa sunulacak. Teknolojik açıdan XE ve XF ile aynı altyapıya sahip olacak olan FPace’in karoseri de alüminyumdan oluşuyor. Bunun anlamı ise rakipleri arasında segmentinin en hafif aracı olacağı. Motor seçenekleri arasında tamamen yeni olan dört ve 6 silindirli güç üniteleri olacak. En güçlü benzinli V6’nın gücü 380 HP iken, dizel cephesinde güç 300 HP olacak. En tutumlu dizel ise 163 HP güç ile 4 lt/100 km’lik tüketim değeri sunacak.

Jaguar F-Pace’in giriş seviyesinde arkadan itiş seçeneğine de yer verilecek. Daha büyük motor seçeneklerine gelindiğinde ise standart olarak dört tekerlekten çekiş sistemi yer alacak. Jaguar, dört tekerlekten çekiş sistemi konusunda Land Rover’dan destek alıyor. İç mekanda, tamamen yeni, 10.2 inçlik ekrana sahip medya sistemi yer alacak.

Jaguar’ın ilk Premium Crossover’ı F-Pace, Frankfurt

Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Araziden çok asfalt üzerinde test edilen F-Pace, XE ve XF ile aynı altyapıya sahip.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.