İki yeni model Türkiye’de

Yaz sıcağında genelde otomotiv sektörü biraz durulur, yenilikler okulların da açılacağı sonbahara saklanır ama bu kez öyle olmadı. Geçtiğimiz hafta iki yeni model Türkiye pazarına çıktı; Skoda Superb ve Seat Ibiza…

Auto Show - - GÜNCEL SKODA SUPERB, SEAT IBIZA -

Superb’de dört motor seçeneği

bulunan 2.0 lt TDI dizel güç ünitesinde, 4x4 sürüş ve DSG seçeneği ise 154 bin 900 TL fiyat etiketiyle yer alacak.

Prestige donanımında elektrikli bagaj kapağı, geri görüş kamerası, Alcantara deri döşeme ve LED iç ambiyans aydınlatması standart olarak sunuluyor. Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan, gelişmiş birçok aktif ve pasif güvenlik teknolojisine sahip Superb’de Ön Bölge Asistanı, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, Çoklu Çarpışma Önleyiciyle birlikte Elektronik Denge Kontrol Sistemi standart olarak sunuluyor. Ayrıca 3 bölgeli klima, Canton ses sistemi, 19 inç alaşım jantlar, Konfor, Normal ve Spor sürüş modları sunan dinamik şasi kontrolü gibi dikkat çekici opsiyonlar da sunuluyor. Yeni Superb, 595 lt’lik bagaj kapasitesiyle sınıfının limitlerini aşarken, arka koltuklar katlandığında da bagaj hacmi 1730 lt’ye çıkıyor.

Orta sınıftaki Skoda Superb, önemli rakibi VW Passat’la da akraba. Şık ve dinamik görünümlü sedanda başlangıç fiyatı 67 bin 900 TL.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.