İ

Auto Show - - TEST HYUNDAI I20 COUPE -

ddialı, sportif ve şık görünen, üstelik coupe gövde tasarımına sahip bir otomobil arıyorsunuz ama buna ayırabilecek çok fazla bütçeniz mi yok? O zaman şimdi yazıyı daha dikkatli okumaya başlayın. Hyundai’nin İzmit’te bulunan fabrikasında üretilen i20’nin coupe kardeşi ülkemizde 49 bin 990 TL fiyatla satılıyor. Yani 50 bin TL ödeyerek son derece iddialı görünen bir otomobile sahip olmanız mümkün. Bununla birlikte renk paletindeki seçenekleri de bol olduğu için, her zevke hitap edebilecek kabiliyete de sahip. İddialı tasarımı, bu fiyata ve üstelik yerli olarak sunmak gerçekten de Hyundai’ın önemli bir başarısı, öte yandan da bu özellikler i20 Coupe’nin elini de güçlendiriyor.

Tasarımda benim en çok beğenimi kazanan coupe formu oldu. Hyundai tasarımcıları 5 kapılı Hatchback i20’yi alıp, onu 3 kapılı hale getirerek, devşirme bir coupe yapmamış. Bu otomobil için özel bir tasarım yapılmış. Bu tasarımın arkada birleşen coupe formu bence son derece agresif görünüyor. Ona arka çaprazdan baktığım zaman, yaratılan bu çizgilere bayıldım. Test aracında olduğu gibi turuncu renkler altında da iddialı yapısını rahat bir şekilde ön plana çıkarıyor. Bütününe baktığım zaman yakışıklı ve bulunduğu her ortamda gözleri üzerine çekecek bir araç karşıma çıkıyor.

Farklı olmalıydı

Söz konusu yaşam alanı olduğunda sizler de benim gibi ilk başta biraz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Çünkü bu bölümde coupe olduğunu ortaya koyacak, açık bir şekilde gözler önüne serecek herhangi bir detay yok. Standart i20 tasarımı yani 5 kapılı Hatchback’in kabin detayları, bu araçta da aynen kullanılmış.

Bu tip bir otomobil bence biraz daha farklı bir yaşam alanını hak ediyordu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.