Geri sayım başladı

Bu yıl altıncı kez düzenlenecek olan Transanatolia Rallisi’nde Ankara, Tuzgölü, Kapadokya, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Giresun, Tokat ve Yozgat etapları geçilecek. 22-29 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek yarışta, ekipler Anadolu motifleri arasın

Auto Show - - MOTORSPORLARI TRANSANATOLIA -

Geçmişten günümüze Asya ile Avrupa arasında bir köprü görevi görmüş olan Anadolu, tarih boyunca çok çeşitli kültürlere evsahipliği yaptı. Anadolu’nun güzelliklerini keşfetmeyi sağlayan ve bu tarihi toprakları bir uçtan öbür uca geçen Transanatolia macerası altıncı yılında, parkurun değişmesi, teknik, güvenlik donanımlarının artması, uluslararası yayın kuruluşlarının dahil olması, dünyanın en zorlu rallisi olan Dakar katılımcılarının ilgisinin artması ile heyecanı başka bir boyuta taşımaya hazırlanıyor.

22 - 29 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 6. Transanatolia Rally Raid, ralli motosikletleri, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin katılımıyla zorlu toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan parkurda tam 7 gün süren Türkiye’nin ilk “rally raid” motorsporları organizasyonu.

Bu yılın rotası Ankara’dan start alıp Tuz Gölü, Kapadokya, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Giresun, Tokat ve Yozgat’tan geçerek, yine Ankara’da sona erecek. Yarışın uzunluğu toplamda 2800 km’ye ulaşıyor.

Parkuru tamamlamak için günlük ortalama 400 km uzunluğundaki etapların geçileceği ralli raid’de yerli ve yabancı pilotlara inanılmaz bir deneyim yaşatmak için tüm hazırlıklar devam ediyor. Dünyaca tanınmış ralli pilotlarının katılımıyla gerçekleşecek olan 6. Transanatolia Rally Raid’de bu sene tüm katılımcı pilotlar www.transanatolia.com adresi üzerinden online takip edilebilecek.

Dünyaca ünlü Dakar Rallisi katılımcılarından, Helder Rodrigues, Olivier Pain, Paolo Ceci, Alessandro Botturi gibi uluslararası sporcuların yanında Dakar Rallisi’nde ülkemiz adına yarışmış olan Serkan Özdemir ve Şakir Şenkalaycı’ın katılımıyla gerçekleşecek olan Transanatolia Rally Raid, Türkiye’nin el değmemiş bölgelerinin ve kaybolmaya yüz tutmuş Anadolu kültürünün tanıtımını yapmaya, bölgesel anlamda kültür ve dostluk köprüsü oluşturmaya altıncı yılında da devam edecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.