Dijital güç desteği

Mercedes’in AMG serisinin 45 ismine sahip modellerinin gücü, dijital yazılımlar sayesinde 410 HP’ye kadar çıkıyor artık. Tuning uzmanı performmaster, standart 360 HP’lik gücün çok ötesine geçmeyi başarıyor.

Auto Show - - TUNING PERFORMMASTER CLA 45 AMG SHOOTING BREAK -

CLA 45 AMG’nin dört silindirli, çift turboya sahip, 360 HP’lik motoru, uzun süredir dört silindirli segmentindeki en güçlü motor olmasıyla öne çıkıyordu. A 45 AMG’lerin yola çıkmasının ardından, güç artış istekleri de artmaya başladı. Mercedes var olan güç ile yetinmeyip, sonbahar dönemi itibarı ile bu gücü 381 HP’ye (475 Nm tork) çıkartacağını açıklamıştı. Tuning uzmanı Performmaster ise gelecek olan güç artışı ile yetinmek istemeyip, çıtayı biraz daha yukarıya taşıyor.

Yüksek güç Shooting Break’de

Performmaster bir tuning modülü ile Mercedes CLA 45 AMG Shooting Break’in gücünü 410 HP’ye çıkartmayı başarıyor. Mercedes’in kompakt AMG serisi, motor yönlendirme sistemine uyumlu modül desteği ile 381 HP’lik gücü zaten kolaylıkla aşıyor. Ancak burada durulmayarak, 410 HP’ye kadar çıkarılan motorun gücünün yanı sıra, üretilen tork değeri de 530 Nm’ye kadar çıkıyor. Performmaster’ın CLA Shooting Brake modelinin, maksimum hızı 250 km/s ile sınırlandırılan standart CLA 45 AMG modellerinden bir diğer farkı ise, modül sayesinde son süratinin 280 km/s’ye çıkartılması olmuş.

Performmaster, Mercedes’in 45 AMG

modelleri için sonbahar aylarında düşündüğü güç artışının da üzerine çıkmayı, bugünden gerçekleştirdi.

Dijital yazılımlar sayesinde otomobilin karakteri daha da saldırgan hale getirilebiliyor. Artan motor gücü ile birlikte üretilen tork değeri de 530 Nm’ye yükselmiş. Maksimum hız ise 280 km/s’ye çıkarılmış.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.