NEVZAT KAYA

“Kullanıcıların kalbini kazanacağız”

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI - Hırant KASAPOĞLU - Fotoğraflar: Barış Hasan BEDİR

Aston Martin’in Türkiye temsilcisi D&D Motors 10 yıl içinde, 6 ilde 7 noktada satış ve servis hizmeti vermeyi ve yılık 70 adetlik satışa ulaşmayı hedefliyor.

İngilizlerin güçlü spor otomobil markası Aston Martin’in tarihinde, sayısız Le Mans yarışı zaferi yatıyor. Bu zaferler sadece performansı değil, aynı zamanda dayanıklılığı da temsil ediyor. Aston Martin aynı zamanda, İngiliz Gizli istihbarat Servisi MI5’in 007 kodlu ajanı James Bond’un otomobili olarak da biliniyor ve DB9 aracı Bond’a birçok filmde, Kraliçe’ye olan hizmetleri sırasında eşlik ediyor. İşte James Bond’un otomobili Aston Martin, yeniden Türkiye pazarında resmi olarak temsil edilmeye başlandı. 24 yıldır Premium otomobil satışı konusunda uzmanlaşmış olan Yeniköy Motors tarafından kurulan D&D Motors, Aston Martin markasının yeni distribütörü oldu. Mayıs ayındaki İstanbul Autoshow 2015 Fuarı’nda, yeni kurulan D&D Motors’un, Aston Martin distribütörlüğü resmi olarak açıklandı ve markanın yeniliklerini de fuarda sergiledi. Biz de D&D Motors’un Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya’ya, Aston Martin markasına ilişkin hedef ve beklentilerini, ayrıca yapmayı planladıkları aksiyonları sorduk.

Auto SHOW: D&D Motors yeni bir firma, Yeniköy Motors daha köklü oysa ki. Aston Martin’i nasıl temsil edeceksiniz?

Nevzat KAYA: Yeniköy Motors olarak, Premium araçlarda 24 yıllık deneyimimiz var. Sadece Aston Martin markasına yoğunlaşabilmek için Yeniköy Motors olarak D&D Motors’u kurduk. Aston Martin’in resmi temsilcisi D&D Motors oldu.

Aston Martin’i nasıl tanımlıyorsunuz?

Gerçek spor otomobil ruhunu yarışlardan yola aktaran bir marka. Yarış pistindeki sürüş keyfiyle konfor arasın-

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.