Lada geri dönüyor

90’lı yılların ekonomik markalarından Rus Lada, yeni bir distribütörle Türkiye pazarına geri dönüş yapıyor. Mersa Otomotiv tarafından temsil edilecek olan Lada’nın Niva gibi klasik 4x4 modelinin yanı sıra Kalina, Granta, Vesta gibi binek modelleri de geli

Auto Show - - GÜNCEL -

Rus otomobil markası Lada, Türkiye pazarına Mersa Otomotiv ile dönüş yapıyor. Rusya’nın en büyük otomotiv şirketi olan Avtovaz firması tarafından üretilen Lada, 2012 yılından bu yana Gaz ticari araçlar markasının Türkiye’de üretimi ve satışını gerçekleştiren Mersa Otomotiv ile distribütörlük anlaşması imzaladı. Anlaşma gereğince, Lada modellerinden Granta, Kalina ve Niva Urban Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Bunu 2016 yılında ise Vesta ve XRay modelleri izleyecek. Türkiye’de Rus Gaz markasını üretici ve distribütör olarak temsil eden Mersa Otomotiv, Lada ile beraber 2016 yılında 40 yetkili satıcı ve 50 yetkili servisle hizmet vermeyi planlıyor.

Euro 6 normlarına uygun benzinli ve dizel motorlarla donatılmış olan Lada modelleri; standart olarak ABS, BAS, ESC güvenlik özelliklerinin yanı sıra, otomatik şanzıman seçeneği, yağmur sensörü, far sensörü, ısıtmalı koltuk gibi konfor özelliklerine de sahip.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.