VOLVO XC90

Çok popüler oldu

Auto Show - - HAFTANIN GÜZELİ -

Volvo XC90 en sonunda kendini Türkiye yollarında da göstermeye başladı. Yeni XC90, çok iddialı tanıtım kampanyalarıyla karşımıza çıkıyor. Fakat bu araçtan satın almak gibi bir düşünce- niz varsa biraz beklemeniz gerekecek. Çünkü Volvo XC90 için sıra yazılmaya şimdiden başlandı bile. Peki neden mi bu kadar ilgi gördü? Öncelikle bu tarz büyük SUV’lar arasında uygun bir fiyat söz konusu. Yüksek bir donanım seviyesi, güçlü motoru, otomatik şanzımanı ve dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan haliyle, ülkemizde 305 bin TL’den satışa sunuldu. Tasarım konusunda son derece iddialı olan ve Range Rover’a bile kafa tutabilecek özelliklere sahip olan XC90 fiyat konusunda diğer Premium SUV rakiplerine göre çok avantajlı kalıyor. Range Rover serisinin fiyatlarına baktığım zaman, 600 bin TL gibi bir başlangıç fiyatı görüyorum. Bu da demek oluyor ki Premium SUV pastasına rahatlıkla ortak olabilecek XC90, yarı fiyatıyla, fiyat rekabetinde son derece güçlü.

Volvo’nun yeni SUV’u XC90’ı kullan-

mak için İzmir ve Alaçatı arasında, son derece keyifli bir parkur bizler için hazırlanmıştı. Doğanın müthiş yapısının yanında araçlar da adeta bir yıldız gibi parlıyordu.

Tüketim başarılı

Yeni XC90, performans ve yakıt verimliliği konusunda başarılı olduğu belirtilen 2 litre, 4 silindirli, 8 ileri otomatik şanzımana sahip versiyonuyla karşımıza çıktı. 225 HP güç üreten motorun, ağırlığı iki tonu geçen araca nasıl bir performans sağlayacağını çok merak ediyordum. Yaptığım sürüş sırasında bu büyük ve ağır gövdenin Volvo tarafından geliştirilen

Ekran konusu artık bu boyutlara ulaştı.

Start stop kumandası çok şık görünüyor.

Heybetli görünüm arka tarafta da devam ediyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.