LARTE INFINITI QX70

Cadde şövalyesi

Auto Show - - HAFTANIN GÜZELİ -

Özel marşpiye, geniş çamurluklar, devasa egzozlar ile adeta üzerine zırh almış gibi gücünü gösteriyor.

Moskova merkezli lüks düşkünü tuning markası Larte, bu kez de SUV dünyasından Infiniti QX70’i elden geçirerek sahneye çıkarttı. Görsel açıdan turnuvaya giden bir şövalyeye dönüşen QX70, dinamik tasarımıyla çok daha agresif duruyor. Larte yeni tasarım paketine LR3 ismini veriyor. LR3’de mat siyah radyatör ızgarasından, 101 mm’lik çapa sahip devasa dörtlü egzoz çıkışına kadar birçok ilgi çekici özellik yer alıyor.

SUV’u tepeden tırnağa kadar geliştiren mühendisler, QX70’i tam bir cadde savaşçısına çevirmeyi başarmış. Saygı uyandırmak için uygulanan LED gündüz farları, agresifliği artırmakla görevli. Ön ve arkada uygulanan yeni tamponlarda ise özel bir malzeme kullanılmış.

Keskin hatlar

Agresif ön tasarımda sert ve keskin hatlara yer verilmiş. Tampon altı, kenarı, havalandırma girişleri, tamponun içerisine yerleştirilen trapez şeklindeki tel radyatör ızgarası ve özel far kaşları elden geçirilen bölümler arasında yer alıyor. Profilde ise yeni bir marşpiye kullanılmış, çamurluklar ise 5 cm kadar genişletilmiş. Arka bölümde ise şişkin ve büyük hava girişlerine sahip arka tamponla birlikte, etkileyici bir difüzör yer alıyor. Tavan spoyleri ise SUV’un aerodinamik yapısını iyileştirmekle görevli ve body kitin tamamlayıcı parçasını oluşturuyor.

Zarif bir yapıya sahip olan QX70, Larte ekibinin uyguladığı body kit sayesinde bir cadde şövalyesine dönüştü.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.