BMW M4 GTS

Artık daha da güçlü

Auto Show - - HAFTANIN GÜZELİ -

Amerika’daki Pebble Beach Concours d’Elegance etkinliği bu yıl 13-16 Ağustos tarihleri arasında düzenlendi. BMW ise bu etkinlikte özel konsept modelleriyle ses getirdi. Alman markanın sergilediği yeniliklerden biri olan BMW Concept M4 GTS, dedelerinden aldığı mirası, gelecek nesillere aktaracak bir M Performance bireyi.

BMW’nin geliştirilmiş “M” modelleri, 1988 senesinde E30 kasa kodlu M3 Evolution ile başlamıştı. Ardından aynı kasanın 1990 senesinde daha da geliştirilmiş versiyonu olan M3 Sport Evolution BMW tarihindeki yerini almıştı. 1995 senesinde, efsanevi 3 Serisi gövdelerinden sayılan, E36 kasa kodlu M3 GT, 295 beygir güç üretebiliyordu. E36 M3 GT ise, genetiklerini 2003 senesinde E46 kasa kodlu M3 CSL’e aktarmıştı. “Coupe-Sport-Lightweight” (Çift kapılı-spor-hafif) anlamında gelen CSL, sadece 1400 adet üretildi ve 1,385 kiloluk ağırlığı ile 360 beygir güç üretebiliyordu. 2010 senesinde mirası E92 kasa kodlu M3 GTS göğüsledi. Bu model 4 litrelik V8 motorundan 450 beygir güç üretebiliyordu. BMW, bu M mirasını, her yenilediği modelinde daha yenilikçi ve daha teknolojik özellikler ile 27 sene boyunca sürdürdü ve günümüze kadar getirdi. M Coupe modelleri, her yeni nesille birlikte, taşıdıkları genetik mirası güncel teknolojilerle harmanladılar. Yıllar boyunca değişmeyen tek şey saf Mperformans gücüydü.

Bu spoyler, aracın ulaşacağı yüksek hızı gösteriyor olsa gerek.

Dörtlü egzoz çıkışları da arka bölümdeki akustik öğeleri güçlendiriyor. Pebble Beach’in yıldızlarından BMW, bu yıl Concept M4 GTS ile şov yaptı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.