KÜÇÜK SUV’LAR

CX-3 rakiplerine karşı

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI CAMATTE HAJIME -

SUV’un ne olduğunu tanımlamayı hiç denediniz mi? Cevabınız evet ise bize yazın. Her türlü yeni fikir bizi sevindirir. Bu araç sınıfı günümüzde o kadar renkli ki, trafik bakanlıkları bile tanımlamalarda zorluk çekebiliyor. Yeni Mazda CX-3 de bir SUV olarak adlandırılıyor. Hem de coupe hatları taşımasına ve 1.54 m ile güncel Astra’dan sadece 3 cm daha yüksek olmasına rağmen. Diğer taraftansa biraz Skoda Yeti’yi hatırlatan “cool” tarzıyla Kia Soul bir küçük MPV, bir Mini’ler melezi olan Countryman ise küçük otomobil olarak kabul ediliyor.

Üç konuğumuzun da standart sınıflandırma raflarına rahatlıkla konumlandırılamadıkları kesin. Ancak buradaki rakiplerin hepsi, kendi yöntemleriyle küçük birer devrim yaratmayı çalışan araçlar. SUV terimini hangisinin sadece farklı değil, modern olarak da tanımlayabileceğini karşılaştırmamız gösterecek.

GENEL ÖZELLİKLER: SOUL İÇ MEKAN DEVİNİ OYNUYOR

Dışarıdan bu kadar şık görünmenin maliyetini CX-3’ün kullanıcıları ödüyor. Dış tasarımdaki şıklık ve coupe formu, özellikle de arka koltuk yolcuları için kısıtlı iç mekan anlamına geliyor. Tavandaki coupeleri hatırlatan dinamik kıvrım,

Küçük SUV’ların büyük şovu: Yeni Mazda CX-3, Mini Countryman ve Kia Soul’e karşı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.