MERCEDES-AMG C63 COUPE

Estetik performans

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI CAMATTE HAJIME -

Mercedes’in en çok tercih edilen modellerinden biri olan C serisi, yenilenen yüzü ve özellikleri ile geçen yıl pazara hızlı bir giriş yapmıştı. Hem otoriteler, hem de müşteriler tarafından oldukça beğenilen C Serisi’nin, iki hafta önce de çift kapılı Coupe gövde versiyonu tanıtılmıştı. Mercedes C Serisi Coupe, lüks ve sportifliği bir gövdede buluşturmuştu. Fakat kafalarda hala giderilmeyen bir soru işareti yer alıyordu; “Bu kadar teknolojik ve güzel görünümlü bir Coupe modelin, en sportif versiyonu nasıl olacak?”

Bu soruyu Mercedes sonunda yanıtladı. Mercedes AMG C63 Coupe nihayet gün yüzüne çıktı. Henüz ilk bakışta bile ne kadar güçlü bir otomobil olduğunu belli eden C63 AMG Coupe, hem ileri teknolojisi, hem de çarpıcı görüntüsü ile Mercedes’in en çok tercih edilen AMG modeli olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Sahip olduğu birçok özelliğin yanında, AMG C63 Coupe’nin en büyük önceliği, kesintisiz gücün sürücüye yaşattığı muhteşem keyif. Bunu sağlamak içinse AMG mühendislerinin elinden çıkan 8 silindirli 4.0 litrelik bir motor, kaputun altında görev- lendirilmiş. Bu motor AMG C63 Coupe modelinde 476 HP, AMG C63 S Coupe modelinde ise 510 HP üreterek, rakiplerine parmak ısırtıyor. Maksimum 700 Nm tork üreten bu motor, biturbo ile güçlendirilmiş. AMG C63 S Coupe modeli 0-100 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede tamamlayabiliyor. Son hızı 250 km/s ile sınırlandırılmış olsa da, AMG Driver’s paketi ile satın alınırsa, son hızı 290 km/s seviyesine kadar ulaşabiliyor.

Tabi ki Mercedes demek sadece güçlü bir motor demek değil, gücü

AMG C63 Coupe, profilde de, arkadan görünüşte de, tasarıma yapılan

eklentilerle gücünü ortaya koyuyor ve şık bir aracın aynı zamanda performanslı da olabileceğini gösteriyor. Çamurluklardaki V8 biturbo yazısı

kaputun altındaki potansiyeli açığa vuruyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.