Alpine 60 yaşında

Bundan tam 60 yıl önce Alpine markası otomobil dünyasına adım attı. Alpine A110 Berlinette ve A310 gibi modeller ise spor otomobil sınıfında bir efsaneye dönüştü.

Auto Show - - GÜNCEL | RENAULT ALPINE -

2015’te 60’ncı yaşını kutlayan kült Fransız markası Alpine, güçlü bir geri dönüşün sinyalini verdi. Geri dönüşünün ilk adımı ise bu yıl gerçekleştirilen 24 Saatlik Le Mans yarışında atıldı. Bu etkinlik sırasında, Celebration 60 isimli prototip ilk kez gözler önüne serildi.

Renault’dan yapılan açıklamaya göre, konsept aracın genel hatları itibariyle seri üretime çok yakın olduğu teyit edildi. Ortadan motorlu spor otomobilin teknik verilerine dair ise bir açıklama yapılmadı. Buna karşın Renault’nun güncel serilerinde kullandığı teknolojilerin Alpine’da da yer alacağı biliniyor.

Büyük ihtimalle yeni Alpine’de, turbo beslemeli dört silindirli motor yer alacak ve ortadan motor yerleşimine sahip olacak. A110 modelini hatırlatacak yeni Alpine’ın gücü ise 250 ile 300 HP arasında olacak. Yapılan açıklamaya göre, bu yeni sporcunun satışa çıkma tarihi ise 2016 yılı olacak.

Celebration 60 modeli ilk olarak bu yılki Le Mans yarışında tanıttı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.