Sevilen modellere iddialı versiyonlar

Volkswagen’in ticari aracı Amarok da, Fiat’ın küçük Crossover’ı 500X de, kendi segmentlerinin sevilen, başarılı elemanlarından. Şimdi bu beğenilen modeller iddialı versiyonlarla pazardaki başarılarını daha da artırmak istiyorlar.

Auto Show - - GÜNCEL | İKİ YENİ MODEL TÜRKİYE’DE -

Pick-up kamyonet sınıfının iddialı oyuncusu VW Amarok, pazara yeni sunulan Exclusive modeliyle segmentinin en konforlusu olmak istiyor. Öte yandan çok farklı sınıfta, küçük Crossover segmentinde yer alan Fiat’ın sevimli 500X’i de ürün gamına otomatik vitesli versiyonu dahil ederek, kullanıcılara daha konforlu sürüşler vaat ediyor. Pazara yeni giren bu iki önemli modele yakından bakalım. donanım seviyesine sahip Fiat 500X’in önden çekişli ve TCT adı verilen çift kavramalı 6 ileri otomatik şanzımanlı versiyonu, 1.4 litre 140 HP’lik Multiair teknolojili benzinli motorla kombine ediliyor.

500X, standart olarak sunulan ESP, TCS, 6 hava yastığı, viraj içini aydınlatan sis farları gibi özelliklere ek olarak, isteğe bağlı olarak tercih edilebilen çarpışma önleme sistemi, şerit takip sistemi ve kör nokta uyarı sistemi gibi teknolojiler ile kendi sınıfında fark yaratıyor. 1.4 litre 140 HP’lik motora ve 6 ileri TCT otomatik şanzımana sahip Fiat 500X otomatik, sunduğu 5.7 litrelik ortalama yakıt tüketim değeriyle olduğu kadar 190 km/s’lik son hızıyla da segmenti için yeterli performansı sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.