ORTA SINIF SEDANLAR

Skoda Superb rakiplerine karşı

Auto Show - - CONTENTS -

Orta sınıf ortalama mı olmalı? Saçma! SUV’lardaki patlamaya rağmen, kompakt ve üst sınıf arasında kalan bu pratik formatı sevenlerin sayısı hiç de az değil. Aslında bu gayet mantıklı, çünkü orta sınıf otomobiller hem oturaklı ve şık görünüyor, hem de bunu üst sınıfa göre makul fiyatlara sunuyorlar. Yıllardır bu sınıf, başarılı içsel özellikleri ve kalitesiyle öne çıkan sessiz kahraman VW Passat’ın hakimiyetindeydi. Ancak bu yaz günlerinde Passat’ın işi zorlaşmaya başladı: Bir tarafta yeni Mondeo ile Ford, diğer tarafta makyajlı Mazda 6, son olarak da yeni Skoda Superb kendisine meydan okuyor. İlk etapta en ciddi rakip, Passat ile aynı olan teknolojileri, taze dizaynı, uygun fiyatları ve çok geniş iç mekanıyla yeni Superb olacak gibi görünüyor.

Rakiplerin sayısındaki bu fazlalık orta sınıfın artık ne kadar iyi ve ne kadar iddialı bir sınıf haline geldiğini de gösteriyor. Ortalama mı? Kesinlikle hayır! Bize göre altın orta!

Tam yol ileri: Yeni Superb, VW Passat, Ford Mondeo ve Mazda 6’ya karşı. Ford Mondeo 2.0 TDCi 180 HP, 6.1 lt/100 km Mazda 6 Skyactiv-D 175 175 HP, 6.1 lt/100 km

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.