MERCEDES S SERİSİ CABRIO

Zenginler için tekerlekli şezlong

Auto Show - - CONTENTS -

Tekrar karşılaşana kadar onu özlediğinizi bile unuttuğunuz bazı otomobiller vardır. Mercedes’in yeni S Serisi Cabrio’su da işte böyle bir model. Bir şekilde E Cabrio, lüks roadster SL ve geleceğin AMG GT’si arasında Mercedes, gerçekten de bir niş oluşturdu. İşte 4 koltuklu S Cabrio tam da bu boşluğu dolduracak. Yeni cabrionun rakibiyse Bentley’in üstü açık Continental’i olacak. Peki ama SL’e burada neresi kaldı? Bize göre işi zor görünüyor.

Çünkü bu tür lüks cabriolarda müşteriler, özellikle konfor istiyor. Mercedes de bu taleplere cevap verebilmek için S Serisi ailesinin altıncı üyesi olan cabrioda konfor odaklı birçok özel donanıma yer verecek. Örneğin E Cabrio’dan tanıdığımız rüzgar koruma sistemi “Aircap” bu araçta geliştirilerek kullanılacak ve yüksek hızlarda bile iç mekanda en küçük bir türbülansa bile izin vermeyecek. Soğuk günlerde de üstü açık gitmeyi sevenlerin baş bölgelerini ısıtan Airscarf da yeni modelde kullanılacak.

Motor seçenekleri hakkında Mercedes ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Tek söylenense piyasaya çıktığı ilk anda bir AMG versiyonunun da olacak olması. 585 HP’lik gücü ve 900 Nm’lik torkuyla bu üstü açık S Serisi, Porsche’nin de yaşam alanına girecek. Standart 4 tekerlekten çekiş sistemi sayesinde Mercedes AMG S63 4Matic Cabrio (evet, ismi gerçekten de böyle!) 100 km/s’ye 3.9 sn’de ulaşırken, maksimum hızı 250 km/s’de elektronik olarak sınırlandırılacak. Diğer taraftan, S Serisi Sedan’da sunulan bazı motorların cabrioda da kullanılacağını söylemek yanlış bir tahmin olmaz. Bu da 455 HP’lik çift turbolu V8’e sahip S500 Cabrio’nun da seçenekler arasında olacağı anlamına geliyor. Serinin AMG çıkışlı topmodelinin gücüyse 630 HP civarında olacak.

Mercedes, üstsüz S Serisi’nin fiyatları hakkında da suskunluğunu koruyor. Ancak başlangıç fiyatının 140 bin Euro civarında olacağını tahmin ediyoruz. AMG versiyonların fiyatlarıysa 200 bin Euro civarından başlayacak. İlk kez Frankfurt’ta tanıtılacak olan S Cabrio, 2016’nın ilk aylarında piyasaya çıkacak.

Mercedes’in tüm spor modelleri gibi S Cabrio da Mercedes Yıldızı’nı ızgarasında taşıyor.

MERCEDES S SERISI CABRIO

Biri Bentley mi dedi? Pırlanta formlu döşeme dikişleri ve stil sahibi iç

mekan gerçekten çok hoş. S Cabrio,

olması gerektiği gibi kumaş tavana

sahip.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.