Örtüsü Paris’te kalkacak

Renault Megane’da her şey yepyeni. Kompakt Fransız yeni teknolojilere ve Renault’nun güncel dizayn dilini yansıtan tamamen yeni bir tasarıma sahip.

Auto Show - - GÜNCEL -

Sonunda! Eski Megane emekli olabilecek. 2008’den beri yollarda olduğundan piyasanın gençlerinden biri değildi. Yerini alacak modeli 2015 Frankfurt Fuarı’nda görebileceğiz. Göze gerçekten hoş gelen görünüm, başarılı tasarımcı Laurens van den Acker’in kaleminden çıkmış. Renault Dizayn Şefi, çok kısa bir zamanda tüm model ailesini baştan yaratmayı başardı. Clio (2012) ile başlayan operasyon, Captur (2013) ve Twingo (2014) ile devam edip, Kadjar ve Espace üzerinden sonunda Megane’a da ulaştı.

Yani yeni Megane da büyük eşkenar dörtgen ızgaraya, bolca yumuşak hareketli çizgilere, tipik gergin yan yüzeylere, yükselen bir omuz çizgisine ve alçak bir siluete sahip. Sonuçta ortaya, efekt tiyatrosu yapmak yerine abartısız ama göze hoş görünen bir otomobil çıkmış. Bu da öncüsüne göre çok yüksek bir stil sıçraması anlamına geliyor.

Bunun dışında tasarım, fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi, kaliteli ve sağlam da görünüyor. Yeni tasarım farlar da hoş bir imzaya sahip. Farların içine giriş yapan karoser çıkıntısı hoş bir C formu oluşturuyor. Bu ilginç tasarım, aracın hem gece hem de gündüz daha ilk bakıldığı anda bir Renault olduğunun algılanmasını sağlayacak. Arkadaki imza ise stoplarda: İnce hatlı stoplar karoserin neredeyse ortasına kadar uzanıyor ve bu şerit büyük Renault logosunun altını güçlü bir şekilde çiziyor.

Yeni Megane, teknolojilerini SUV Kadjar ve Laguna’nın halefi Talisman ile paylaşıyor. Burada söz konusu olan platform sistemi, VW’deki sistemle benzerlikler içeriyor. Yeni Megane’da ilk kez adaptif süspansiyon seçeneği sunulacak. Güncel güvenlik asistanları da aynen kullanılmaya devam edecek.

Motor cephesinde ise benzinli seçenekler 115, 130 ve 165 HP, dizellerse 95, 110, 130 ve 160 HP güçlere sahip olacak. Çift debriyajlı şanzımanın opsiyon listesinde yer alacağı yeni Megane’ın Almanya fiyatlarının 21 bin Euro civarından başlaması bekleniyor.

İnternete düşen fotoğraflara göre kokpit, Espace ile aynı olacak. 8.7 inçlik büyük

ekran dikkat çekici.

Donanım seviyesine göre analog veya dijital ekranlı göstergeler kullanılacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.