370 HP’lik spor coupe

Audi’nin TT versiyonları arasında yer alan TTS modeli, ürün yelpazenin zirvesini oluşturuyor. Zirvede gezinen bir spor coupe olan TTS, ABT mühendisleri tarafından elden geçirilince, adeta kanatlanacak hale gelmiş.

Auto Show - - TUNING -

Standart Audi TTS’in kaputu altında 2.0 lt hacme sahip TFSI motor yer alıyor ve bu küçük araç toplam 310 HP ile yollara çıkarılıyor. 370 Nm tork üreten motor ise otomobile oldukça dinamik sürüşler sağlıyor. Söz konusu tuning uzmanı ABT olunca, işler daha da ilginç bir hal alıyor. Tuning sırasında uygulanan çip işlemi ile dört silindirli motorun gücü 370 HP’ye çıkarken, motorun ürettiği tork değeri de 460 Nm’ye kadar artırılıyor. Yapılan işlemin karşılığında 0-100 km/s hızlanma değeri 4.4 sn’ye inerken, maksimum hız da 265 km/s’ye çıkarılıyor.

Güç artışı ile gelen yüksek sportif değerleri kontrol altına alabilmek için fren sistemi de iyileştirilmiş. Yürüyen aksamda daha kısa spor yaylar ve yeni denge çubukları kullanılmış. Ön aks 35 mm ve arka aks 30 mm alçaltılmış.

Daha sportif bir görünüm

Audi TTS’in artan performans değerleri ile birlikte ABT mühendisleri tasarıma da el atmayı ihmal etmediler. Ön tampon yenilenirken, alt kısma da spoyler dahil edildi. Dış dikiz aynaları özel kaplama ile desteklenirken, TTS’in arka bölümüne sabit spoyler uygulanmış. Benzer şekilde arka tampon da yenilenirken, bu bölüm dörtlü egzoz çıkışı ile tamamlanıyor. ABT tarafından uygulanan özel renk seçeneğinin yanı sıra 18, 19 ve 20 inçlik jantlar arasında da tercih yapılabiliyor. 20 inçlik jantlara 255/30’luk lastikler takılabilirken, çamurluklar 24 ile 30 mm arasında genişletilebiliyor.

Dört silindirli motor artan güç sayesinde

0-100 km/s hızlanmayı 4.4 sn’de

tamamlıyor.

370 HP güç ve 460 Nm tork değerini dizginleyebilmek için fren sistemi güçlendirildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.