Türkiye’nin en hızlı oto pazarı

Ülkemizde Formula 1 yarışlarına evsahipliği yapan İstanbul Park Pisti içinde, Türkiye’nin en büyük oto pazarı açıldı.

Auto Show - - PİYASA -

Araç kiralama işine yeni bir boyut kazandırarak Türkiye’de ilk kez operasyonel filo kiralama modelini getiren Intercity, şimdi de 2. El Oto Pazarı anlayışına yeni bir soluk getiriyor.

Formula 1’e ev sahipliği yapmasıyla bilinen İstanbul Park’ta yılda 25 bin aracın el değiştireceği ve 1 Milyar liralık cironun hedeflendiği bir oto pazarı açıldı. İPOP yani İstanbul Park Oto Pazarı adıyla faaliyete geçen proje, 9 Eylül’de kapılarını ziyaretçilerine açtı. Yıl boyunca her gün açık olacak oto pazarında binlerce ikinci el araç satışa sunuluyor.

Konunun detayları hakkında bilgi veren İPOP Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş “Oto Pazarı anlayışında yeni bir döneme giriyoruz. İPOP’ta araçlar hem fiziken 3.100 araçlık satış alanında müşterileriyle buluşuyor, hem de internet sitesi üzerinden satışa sunuluyor” dedi.

İPOP Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş, projenin detaylarını şu şekilde aktardı; “Bu proje ana fikir olarak bir oto pazarı. Ancak eksikleri olmayan, müşteri memnuniyeti odaklı, altyapısı çalışılmış bir oto pazarı. Diğer oto pazarlarından ilk ve en önemli farkımız bu. Diğer yandan biz de sadece tek araçlık oto alım satım alanı dışında Türkiye’nin önemli otomotiv firmalarının ana bayilerinin 2. El bölümlerine hizmet verecek galeri bölümleri de var. Firmalar kendilerine tahsis edilmiş bu özel alanlarda araçlarını sergileyebiliyor. Ayrıca yine kendilerine özel ofis alanlarında müşterilerinin işlemlerini gerçekleştiriyor”.

İPOP’un diğer hizmetleri arasında, ücretsiz servis, Oto Expertizi, Uzatılmış Araç Garantisi var. Ayıca kompleks içerisinde Noter, bankalar, lastik ve aksesuar satış alanları, oto kuaförü ve detaylı temizlik, hafif tamir ve bakım, sigorta hizmetleri de yer alıyor. Müşteri aracı almaya karar verdiğinde tüm işlemlerini aynı noktadan maksimum 2 -3 saat içerisinde tek bir çatı altında gerçekleştirebiliyor.

İPOP’taki bir diğer ilginç uygulama da; “10 gün içinde aracı beğenmezsen geri getir“sloganıyla, Türkiye’de ikinci el pazarında ilk kez uygulanan “değişim garantisi”.

İstanbul Park içerisinde kurulan İPOP’ta 3.100 araçlık satış alanı mevcut. İPOP’ta yılda 25 bin aracın el değiştirmesi bekleniyor.

İPOP satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş, oto pazarı anlayışında yeni bir döneme girildiğini kaydetti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.