FRANKFURT FUARI

Elektriklide menzil derdi bitiyor mu?

Auto Show - - CONTENTS -

Thunder Power Sedan’ın fuardaki dünya prömiyerinde konuşmacılar çok iddialıydı. Dört kişilik oturma kapasitesi sunan ve iç mekanın tamamı genişliğinde bir monitöre sahip olan aracın elektromotoru 435 HP güç üretiyor. 250 km/s hız yapabilen araç 650 km menzil sunuyor. Tayvanlı firma, aracın üretimini Çin’in Shaoxing şehrinde yapmayı ve Milano’da bir Avrupa merkezi kurmayı hedefliyor. Aracın geliştirmelerinde Bosch ile yoğun bir işbirliği yapılırken, oval ızgara ve sivri hatlı farlarla hemen göze batan dizayn ise İtalyan tasarımcı Zagato’nun elinden çıkmış.

Yebbujana R ise sevimli ama pek o kadar da profesyonel olmayan bir çalışma. 3.10 m’lik bu küçük Koreli roadsterin karoseri plastikten üretilmiş. Üretici Power Plaza, 2017’de piyasaya çıkaracağını söylediği aracın 80 kW’lık aküsüyle 570 km menzil, 200 km/s maksimum hız ve 4.6 sn’lik 0-100 km/s hızlanma süresi sunacağını açıkladı. Araç Avrupa pazar- larında 35 bin Euro fiyatla satılacak.

Roding Roadster EV ise, Frankfurt’un tanıdık yüzlerinden biri. Ancak bu kez yeni teknolojilerle izleyicilerin karşısına çıktı. Üç yıl önce ortada konumlandırılmış sıralı 6 silindirli motorla yapılan küçük seri üretimin aksine Roding Roadster EV, bu kez arka aksında iki adet elektromotora sahip. 120’şer kW’lık elektromotorlar 19.4 kWh’lık bir aküyle besleniyor. Sadece 1125 kg’lık ağırlık sayesinde araç, gayet yüksek bir performans sunuyor.

Yebbujana R

Roding Roadster EV

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.