OTOMOBİL REKLAMLARI

Yaratıcılık bu filmlerde

Auto Show - - CONTENTS -

Son dönemde iki farklı otomobil reklamı, yaratıcı çalışma konusunda fark yaratarak dikkat çekmeyi başardı. Bunlardan biri Hyundai Tucson’a, diğeri ise Mitsubishi L200’e ait. Üstelik de bu iki otomobil reklamı da bütünüyle Türkiye’de, Türk yapım ekiplerince gerçekleştirildi, yani alışılageldiği üzere, birer uyarlama değiller.

“Daha sert” L200 meydan okuyor

Temsa, “Daha sert ve daha güçlü” olarak tanımladığı yeni Mitsubishi L200’ü Türkiye pazarına Anthony Joshua’yla tanıtıyor. Sağlamlığı ve dayanıklılığı ile Mitsubishi Motors’un pikap sınıfındaki güçlü temsilcisi olan L200’ün yeni modelinin tanıtım yüzü olarak, Ağır Sıklet Boks Olimpiyat Şampiyonu Anthony Joshua’ya yer verildi.

13 maçta 13 nakavt başarısı ve gençliğiyle boks dünyasında tüm dikkatleri üzerine çeken Nijerya asıllı İngiliz boksör, reklam filminde Yeni Mitsubishi L200 ile mücadele etti. Karşılıklı meydan okuma ve çekişme sonunda ‘boks pistlerinin en sert isimlerinden’ Anthony Joshua, sportif ve atletik tasarıma sahip yeni Mitsubishi L200’ün ‘daha sert’ olduğunu kabullenerek adeta pes etti!

Tucson güce hükmetmeye çağırıyor

Bir diğer yaratıcı yeni otomobil reklamı da Hyundai cephesinden geldi. Yeni Hyundai Tucson modeli için hazırlanan reklam filmi, güç teması üzerine kurgulanmış. Güçlü motoru ve dinamik tasarımıyla SUV sınıfında fark yaratarak dikkatleri üzerine çeken yeni Tucson’un reklam kampanyası, “Güce hükmediyorsan, gerçekten güçlüsün” söylemi üzerine kuruldu. Güç kavramını ele alan reklam filmi, güce farklı biçimlerde sahip olduğunu düşünen üç farklı figürün, güç ile aralarındaki ilişkiyi sorguluyor. Prodüksiyon çalışmalarını Jaguar Projects’in yürüttüğü reklam filmi Alman yönetmen Hinrich Pflug imzasını taşıyor. Görüntü yönetmenliğini Bernd Wondollek’in üstlendiği filmin çekimleri İstanbul’un farklı bölgelerinde 3 gün sürdü. Kampanya, televizyonun yanı sıra radyo, basın, açıkhava ve internet mecralarında da yerini alacak.

Güç teması üzerine kurgulanan film güçlü motor ve tasarımıyla dinamik duruşunu ön planda tutuyor.

Ağır Sıklet Boks

Olimpiyat Şampiyonu Anthony Joshua “Daha sert

ve daha güçlü” sloganıyla L200’ün reklam yüzü oldu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.