Küçük dev adam!

Yeni Corsa OPC, 4 m’lik uzunluğu, 1.6 lt 207 HP’Lik motoru, çevik sürüş özellikleri ve gülümseyen bakışlarıyla tam bir gönül hırsızı olmaya aday.

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ OPEL CORSA OPC -

Opel ailesine katılan yeni Corsa OPC, sadece 4 m uzunluğuyla tam bir şehir piresi. Ancak onu asla küçümsememek gerekiyor. Çünkü 1.6 lt 207 HP’lik (245 Nm) motoruyla Corsa OPC, 0’dan 100 km/s’ye 6.8 sn’de çıkıp 230 km/s maksimum hız yapabiliyor. Çevik karakterini güler yüzlü bakışlarla süs- leyen araç, küçük sporcuları sevenleri heyecanlandırıyor.

Opel’in 1988’de Corsa GSI ile başlayan sportif küçük otomobil macerası 20062014 yılları arasında Corsa OPC adıyla devam etti. Bu yıl Mart ayında Cenevre’de dünya prömiyeri yapılan yeni Opel Corsa OPC ise, 1.6 lt’lik motorundan aldığı 207 HP’lik gücüyle artık sadece sportif değil, tam bir spor otomobil haline geldi.

Otomobilin kapısını açar açmaz göz göze geldiğiniz Recaro üretimi spor koltuklar, daha siz motoru çalıştırmadan yarış otomobiliymiş hissi veriyor. Opel ürün yelpazesinin dinamik oyuncuları olan OPC’ler markanın sportif geleneğinin ve Alman mühendisliğinin en güzel örnekleri arasında. Yeni Corsa OPC de mühendislerin küçük spor otomobil segmentinde çıtayı nasıl yükselttiklerini etkileyici bir şekilde kanıtlıyor. Aynı şey sadece çarpıcı motor performansı değil, müthiş yol tutuşu ve etkileyici süspansiyonu için de geçeri.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.