20 kişiden oluşan Scuderia S7 Sportif Sürüş Okulu, 2 gün süren eğitimde çoğunluğu Porsche ve Ferrari olan 110 civarında aracın pisti maksimum performansta kullanabilmeleri için sistemli bir çalışma yürüttü.

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ OPEL CORSA OPC -

hata affetmeyen bir yapıdadır.

Almanya’nın efsane pisti 90 yaşında!

Nürburgring pisti, Almanya’da Köln’ün 90 km güneybatısında, Mainz’in 100 km kuzeybatısında bulunuyor. 1925 yılında açılan Nürburgring, başlangıçta son derece uzun ve hızlı bir pistti. Yaklaşık 28.1 kilometre uzunluğundaki pist, muhteşem çam ormanları arasında sanki hiç bitmeyecekmiş gibi tepeleri inip çıkıyor, bir virajdan diğerine geçiyordu. 60’lı yıllarda burada birçok dünya şampiyonu pilot, yarışlar kazandı. 1961 yılında unutulmaz Sir Stirling Moss, kariyerinin son yarışını Nürburgring’de kazandı. 1970 yılında Nürburgring yenilenerek, kenar bariyerleri ilk kez konuldu ve genişletildi.

1976 yılında Niki Lauda’nın son derece ağır yanıklarla kurtulduğu o unutulmaz kazadan sonra Nürburgring Pisti Formula 1 takviminden çıkartıldı. 1984 yılında pist tekrar takvime alındığında, görenler değişikliklere inanamadılar. Eski pis- görebileceğiniz, yani bir anlamda otomobilciler için kutsal bir mekan.

Teorik eğitimle başlıyoruz

Frankfurt havaalanından başlayan yolculuğumuz yaklaşık 1,5 saat sonra GM Test Center’da sona eriyor. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen 12 otomobil yazarından biri olarak, 2 gün boyunca pistte kullanacağımız yeni Opel Corsa OPC’ler ile tanıştık. Başımıza uygun bir kask seçip, araç sticker’larımızı teslim

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.