Abt’ın 430 HP’lik dokunuşu

Tuning uzmanı Abt, Audi’nin kompakt sporcusu RS 3 modelini elden geçirerek daha da dinamik hale geldi. Yaşanan güç artışı sayesinde RS 3 artık ağabeyi R8 kadar güçlü.

Auto Show - - TUNING ABT AUDI RS 3 -

Abt Sportsline’ın hazırladığı Audi RS 3, 400 HP’den fazla gücüyle çok iddialı. Beş silindirli motora sahip olan RS 3 böylece, V8 motorlu ağabeyi R8 ile aynı seviyeye çıkmış oluyor. Görsel açıdan fazla bir değişikliğe gerek duymayan Abt mühendisleri, daha çok karoserin altına önem vermişler. Gerçekten de modifiyeli model, standart kardeşinden sadece 19 inçlik devasa jantları ve dört çıkışlı sportif egzozuyla ayırıyor.

Büyüklere kafa tutuyor

Abt mühendisleri sürüş keyfini zirveye çıkaracak olan değişikliklerde kaputun altına yoğunlaşmışlar ve RS 3’ün standart gücü olan 367 HP’yi özel yönlendirme modülü ile 430 HP çıkarmışlar. Beş silindirli motorun önceden 465 Nm olan maksimum torkuysa bu müdahaleyle 530 Nm’ye çıkarılmış. Bu etkili performans programı sayesinde kompakt sporcu, neredeyse süper spor kardeşi V8 motorlu R8 ile aynı seviyeye ulaşmış. Fazladan sahip olduğu 63 HP güç ile Abt RS 3, 0-100 km/s hızlanmayı 4.1 sn’de gerçekleştiriyor. Standart versiyondaysa bu rakam 4.3 sn olarak açıklanıyor. Diğer bir değişiklikte, standart RS 3’ü 250 km/s’de sınırlandıran limitörün, modifiyeli versiyonda 285 km/s’ye çıkarılmış olması.

Devasa jantlar ve radyatör ızgarasında yer alan logo bu RS 3’ün farklı olduğunu belirtiyor.

Dörtlü egzoz çıkışı, kaputun altında 430 HP’lik

güç anlamına geliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.