Asfalttaki canavar

Tuning uzmanı Brabus yollara bir canavar çıkarıyor. Mercedes GLE’ye uygulanan güç takviyesi sayesinde dev SUV, 850 HP’lik bir canavara dönüşüyor.

Auto Show - - TUNING BRABUS GLE -

Mercedes modellerine farklı bir karakter kazandıran ünlü tuning firması Brabus, bu kez de dev Alman SUV’unu elden geçirdi. Brabus’un çift turbolu V8 motoru bu kez kendisine Mercedes GLE’nin kaputu altında yer buldu.

Büyük SUV’u uçuşa geçirmek için görev yapan 6.0 lt’lik çift turbolu motor, sahip olduğu 850 HP güç ve üretmiş olduğu 1.450 Nm’lik tork değeri ile zarif hatlı GLE’yi adeta bir canavara dönüştürüyor.

320 km/s’de dizginleniyor

Brabus GLE, 850 HP’lik bu yüksek güç sayesinde 2.350 kg’lık ağırlığa karşı koyabiliyor. 0-100 km/s hızlanması 3.8 sn olan canavarın maksimum hızı 320 km/s. Bu hıza ulaşıldığında ise artık motor daha fazlasına müsaade etmiyor. Daha yüksek hızlara çıkabilme yeteneğine sahip olsa da Brabus mühendisleri, lastikleri korumak için bu hızın aşılmasına izin vermiyor. Yapılan testlerde 21, 22 ve 23 inçlik jantlar ve lastiklerde de aynı limit hız değeri tespit edilmiş ve otomobilin maksimum hızı 320 km/s ile elektronik olarak sınırlandırılmış.

GLE’de yer verilen havalı süspansiyon, yüksek hızlarda aracı 35 mm alçaltıyor.

Ön tamponda karbon spoylere yer verilmiş, yan hava girişleri ise yeniden şekillendirilmiş. GLE’nin arka bölümünde ise tamamen yeniden tasarlanan bir difüzör görev yapıyor ve bu bölüm, seramik kaplamaya sahip spor egzoz çıkışları ile tamamlanıyor. İç mekana geçildiğinde ise Brabus tamamen müşteri odaklı bir çalışma sergiliyor. Deri, alkantara, ahşap ve karbon gibi malzemeler müşterinin tercihine göre Brabus tarafından işleniyor. Araç içerisindeki sportif etkiyi desteklemek için de alüminyum pedal takımına yer verilmiş.

Dev SUV’un maksimum hızı 320 km/s ile sınırlandırılmış. 6.0 lt’lik çift turboya sahip V8 motor toplam 1.450 Nm tork üretiyor.

Müşteri isteğine göre iç mekan düzenleniyor, lüks malzemelere yer veriliyor.

Yeni tasarlanan difüzör sportif seramik kaplı egzozlarla gücü simgeliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.