Rota değişimi: GLK GLC’ye dönüşürken, köşeli hatlar yerlerini güzel kıvrımlara bıraktı. Genç Mercedes ihtiyar İsveçliye

Auto Show - - SÜRÜŞ -

Bir an için gözlerinizi kapatıp Mercedes’in, sizin için ne yaptığını bir düşünün. Kalite mi? Kesinlikle! Konfor mu? Tabi ki! İnsanı yormayan lüks mü? Her zaman! Şimdi gözlerimizi açıp bir gerçeği dile getirelim: Böyle bilinen bir markanın, GLK’da bu beklentileri kısmen karşılayabilmesi çok saçmaydı.

Durum böyle olunca Mercedes’in yeni modeli hazırlarken her şeyi en baştan ele almış olması da anlaşılır hale geliyor. Bu işlemler isimle başlıyor: GLC. Buradaki C harfi, C Serisi ile yapısal akrabalığına işaret ediyor. C Serisi’nin birçok karşılaştırmada rakiplerini geride bırakmış olması, GLC’nin genlerinin hiç de kötü olmadığı anlamına geliyor. Şimdi gelelim heyecanlı sorumuza: Acaba C Serisi gibi GLC de, selefine göre büyük bir sıçrama yapabilecek mi? Referans otomobil olarak testimize, Avrupa’nın en çok satan premium SUV’u Volvo XC60’ı aldık. 2008’den beri piyasada olmasına rağmen XC60, sürekli yenilenen motorları ve şanzımanlarıyla her zaman “taze” kalmayı başardı.

GLC ile ilk karşılaştığınızda, GLK’ya göre büyüdüğünü hemen fark ediyorsu- MERCEDES GLC GLK’nın köşeli karakteri geçmişte kaldı. GLC artık yükseltilmiş bir C Serisi’ni hatırlatıyor. nuz: Uzunluğu 12 cm artarak 4.66 m’ye çıkmış. Bu da Volvo’nun uzunluğundan 2 cm daha fazla. Mercedes’in diğer bir avantajı da 2.87 m ile XC60’dan 10 cm

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.