Modacıları kıskandıracak

Rusya’nın yeni zenginleri abartılı halleri veya gösterişli hayatları ile öne çıkıyor. Rus tuning firması Larte ise uygulamış olduğu tasarımlarla, hayallere yakın bir çalışmaya imza atıyor.

Auto Show - - TUNING INFINITI QX80 MISSURO -

Her ne kadar abartıyı tercih eden Ruslar olsa da, Larte bu abartılı isteklerin önüne bir nebze geçmeyi başardı. Rus tuning markası, diğer tuning firmalarının aksine, işin daha çok tasarım kısmı ile farklılaşıyor. Infiniti QX80 modeli için yeni bir çalışma hazırlayan Ruslar, şimdilik performans konularına girmiyor. QX80’de görev yapan 400 HP’lik V8 motor, zaten istenenleri yerine getirmekte fazlasıyla yeterli oluyor.

Tasarım öğeleri fark yaratıyor

Larte’nin tasarım ekibi standart aracı görsel açıdan, yeni bir bodykit ile daha etkileyici bir hale getirmeyi başardı. Meraklı gözlerin hemen dikkatini çeken yenilenmiş sis far yapısı veya difüzör, aracın karakteri hakkında bilgi veriyor. Larte, uygulanan yeni kit için QX80’e Missuro takısını ekledi. İsim değişikliği ile başlanan yolculukta yeni ön ve arka tampon, elden geçirilen radyatör ızgarası ve marşpiyeden oluşan yenilikler bu gövde kitini oluşturuyor. Infiniti QX80 Missuro için yeni 24 inçlik devasa jantlar uygun görülürken, spor egzoz sistem de sesiyle çevreyi etkiliyor. Ses etkisinin yanı sıra, özel çelikten üretilen dörtlü egzoz çıkışları difüzör ile birleşerek, arkadaki haşmetli görüntüyü tamamlıyor. Her ne kadar performans artırıcı işlemelere şimdilik yer verilmemiş olunsa bile, kırmızı fren kaliperleri gücün simgesi oluyor. İç mekan tamamen elden geçirilirken Alcantara ve siyah deri malzemeye bolca yer verilmiş. Ayrıca camlar da koyulaştırılmış.

Yeni tasarım öğelerine sahip Infiniti QX80 özellikle 24 inçlik jantlarla daha da büyük görünüyor.

Gücün göstergesi anlamına gelen dörtlü egzoz çıkışları, spor egzoz sistemi birlikte, hem görsel, hem de işitsel olarak kendini belli ediyor.

Her köşesinde dinamik öğeler öne çıkmasına rağmen şimdilik bir performans artışına sahip değil.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.