Mini Convertible’ın elektrikli tentesi 30 km/s’e kadar hızlarda açılıp kapatılabiliyor.

Auto Show - - GÜNCEL -

Mini ürün ailesindeki yenilenme süreci, üstü açılabilen Mini cabrio ile devam ediyor. Yeni bir dış tasarım, yeni motor seçenekleri ve elektrikli açılır tavanı ile Mini, tarz sahibi kimliğinden ödün vermeden klasik kült tasarımla modern teknoloji ve konforu bir arada sunabiliyor. 12 yıl önce ilk üstü açılır versiyonunu piyasaya süren Mini, segmentinde üstü açılır, dört koltuklu tek araç olması ile de büyük bir başarı elde etmişti. Mini bu başarısını devam ettirebilmek için günümüz pazarına ayak uydurabilecek bir modelle karşımıza çıkıyor.

Elektrikli tente tavan

Bir cabriolet model için en önemli unsur olan açılır tavan için Mini mühendisleri, birçok geliştirme yapmış. Eski modeline göre daha sessiz ve estetik bir açılma-kapanma teknolojisine sa- hip olan bu sistem, aynı zamanda arka alanda daha fazla yer sunuyor. Araç içindeki sıcaklığı koruyabilecek ve daha az rüzgar sesi alan bir izolasyona sahip bu yeni açılır tavan, 30 km/s hıza kadar seyir halindeyken açılıp kapatılabiliyor. Ayrıca araç park halindeyken, uzaktan kumanda aracılığı ile tavanı kontrol etmek mümkün. 18 saniyede operasyonunu tamamlayan bu kumaş tavan, değişik dokuma motifleri ile müşterinin isteğine göre kişiselleştirilebiliyor.

Aracın dış tasarımında, beş kapılı ve coupe versiyondaki yeniliklerin esintisini görmek mümkün. Daha sportif ve dinamik bir tasarıma kavuşan Mini Convertible, klasik Mini çizgilerinden de kopmamış. Krom çerçeveli yuvarlak farlar, krom ön ızgara ve geniş sis farları ön tasarımda dikkat çekiyor. Model “S” versiyon ile tercih edilirse, hava girişli bir

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.