BMW X6 xDrive35i

Auto Show - - KARŞILAŞTIRMA -

ve kapılara konumlandırılmış koltuk ayar düğmelerine sahip Mercedes var. Orta konsoldaki çevirmeli sürüş programı seçme düğmesiyse yeni: 5 moda sahip sistem ile sürücü 333 HP’lik motor gücünü nasıl kullanacağını belirleyebiliyor. İkisinde de görev yapan 3.0 lt’lik benzinli motorlar, Avrupa pazarlarının tutumlu dizellerinin yanında fazla yakıt tüketseler de, iki aracın farklı karakterlerini ortaya çıkarmayı çok iyi başarıyorlar.

Performans ve dinamizm konularında GLE Coupe, iddialarını gerçeğe dönüştürebiliyor: Çift turbolu motor daha canlı hissettiriyor, sesi çok iyi izole edilmiş bir şekilde çalışıyor ve sadece devir kesiciye çok yaklaşıldığında gürültülü oluyor. Bunu yaparken V6 motor, BMW’den daha az yakmayı da başarıyor.

BMW’nin sıralı 6 silindirli motoruysa akustik olarak her zaman varlığını hissettiriyor ve tam gazda gürültülü çalışıyor. Tek turbo ile desteklenen bu makine N55 kodlu eski bir motor kuşağının üyesi. Buna rağmen bu dev araç 250 km/s hıza ulaşabiliyor. Ancak bu hızlarda anlık tüketim 30-35 lt/100 km arasında gerçekleşiyor.

Daha fazla devir çevirmesine ve daha sportif seslerle çalışmasına rağmen

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.